اخبار > نمايشگاه «اوكي‌يو-ئه» تمديد شد


نمايشگاه «اوكي‌يو-ئه» تمديد شد

 

زمان نمايشگاه پژوهشي «اوكي‌يو-ئه: چاپ‌هاي دستي ژاپني» تا 16 فروردين 1389 تمديد شد.

به گزارش روابط عمومي پژوهشكدة هنر، در پي استقبال عمومي و به‌منظور فراهم آوردن امكان بازديد علاقه‌مندان اين گونة خاص از هنر ژاپني، زمان برپايي نمايشگاه «اوكي‌يو-ئه» تا 16 فروردين‌ماه 1389 تمديد شد. در اين نمايشگاه كه به همت گروه هنرِ شرقِ پژوهشكدة هنر و با همكاري گالري دي و مجموعه فرهنگي- هنري صبا از يكم اسفندماه امسال درنگارخانه لرزاده داير شده بيش از پنجاه تابلوي اوكي‌يو-ئه از مجموعة خصوصي دكتر جهانگير كازروني و فريال سلحشور به نمايش گذاشته شده است. از جمله ويژگي‌هاي آثار به نمايش درآمده در اين نمايشگاه مي‌توان به تنوع موضوعي آثار و منحصر به‌فرد بودن برخي از آن‌ها اشاره كرد.

اوكيوئه (به معني دنياي در‌حال گذار) يكي از مهم‌ترين مكاتب نقاشي ژاپن است كه در اواخر قرن هفدهم شكل گرفت و به مدت دو قرن تا اواسط قرن نوزدهم ادامه يافت و نه تنها در ژاپن؛ بلكه در اروپاي قرن نوزهم نيز تأثيرات عميقي بر هنرهاي تجسمي برجاي گذارد. اين سبك نقاشي همراه با ديگر جريان‌هاي هنري مثل مينياتور ايراني و مجسمه‌ها و ماسك‌هاي افريقايي، تأثيرات گسترده‌اي بر مكتب‌هاي امپرسيونيسم، پست امپرسيونيسم، كوبيسم و فوويسم داشته است.

علاقه‌مندان جهت بازديد مي‌توانند به نگارخانه لرزاده مؤسسه فرهنگي-هنري صبا به نشاني ميدان فلسطين، خيابان طالقاني، خيابان شهيد برادران مظفر، شمارة 53، مراجعه كنند.

اين نمايشگاه همه روزه، بجز ايام تعطيل، از ساعت 10 تا 19 آماده بازديد علاقه‌مندان خواهد بود.

 

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٢٣ اسفند ١٣٨٨ - ١١:٣٩ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.