آرم فرهنگستان هنر
اخبار > نقاشان ايراني،‌عميق تر و قوي تر از ساير كشورها كار مي كنند


حسين طلال، نقاش مراكشي :
نقاشان ايراني،‌عميق تر و قوي تر از ساير كشورها كار مي كنند

حسين طلال، نقاش مراكشي در گفتگويي با خبرنگار اظهار داشت: آثار نقاشان ايراني قوي تر و عميق تر از ساير كشور هاي اسلامي هستند و به هيچ وجه قابل قياس با يكديگر نيستند.
 
 

حسين طلال، نقاش مراكشي در گفتگويي با خبرنگار اظهار داشت: آثار نقاشان ايراني قوي تر و عميق تر از ساير كشور هاي اسلامي هستند و به هيچ وجه قابل قياس با يكديگر نيستند.

حسين طلال، هنرمند مراكشي كه همزمان با سومين دوسالانه نقاشي معاصر جهان اسلام در تهران حضور دارد در گفت و گويي با بيان اين مطلب افزود: در مجموع از سطح آثار منتخب براي دوسالانه نقاشي خيلي راضي هستم، خصوصا كار هاي ايراني ها.

وي ادامه داد: آثار ايراني ها در مقايسه با كارهاي ديگري كه در بخش بين الملل حضور دارند خيلي عميق تر هستند.

اين هنرمند مراكشي با بيان اينكه نقاشي ايراني غير تقليدي هستند تصريح كرد: اين‌ آثار تقليدي و كپي نيستند و تمام آثار براي خودش عمق دارند و هرگز انتظار ديدن اين همه كارهاي زيبا و عميق را از ايران نداشتم.

وي اضافه كرد: تنوع يكي از ويژگي مهم در آثار اين نمايشگاه است و هر هنرمندي با احساس خودش يك آفرينش را ارائه داده و به شيوه خودش هنر اسلامي را عرضه كرده است.

حسين طلال، آشنا بودن اسامي نقاشان را يكي ديگر از ويژگي هاي آثار نمايشگاه ذكر كرد و گفت: ما با اسامي آشنا سروكار داريم.

لازم به ذكر است سومين دوسالانه بين المللي نقاشي جهان اسلام تا بيستم اسفند ماه در محل مركز فرهنگي هنري صبا بر پا مي باشد و علاقمندان مي توانند به استثناي روزهاي تعطيل رسمي ، از ساعت 10 صبح تا 18 از اين نمايشگاه بازديد نمايند.
زمان انتشار: شنبه ٢٤ بهمن ١٣٨٣ - ١١:٢٢ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تازه‌های خبری
اخبار
;