آرم فرهنگستان هنر
اخبار > روایت دیگری از تازه‌ترین نمایشگاه نقاشی در صبا


روایت دیگری از تازه‌ترین نمایشگاه نقاشی در صبا

 

نمایشگاه آثار نقاشی «سمیه باباشکوری» با ارائه تازه‌ترین روایت از این تلفیق سنت و مدرنيته در نقاشي ایرانی گشایش یافت.

 

نمایشگاه آثار نقاشی «سمیه باباشکوری» با ارائه تازه‌ترین روایت از این تلفیق سنت و مدرنيته در نقاشي ایرانی گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، این نمایشگاه که عصر یکشنبه پانزدهم اسفند در نگارخانه لرزاده این مجموعه با حضور علاقه‌مندان گشایش یافت، مجموعه‌ای از تازه‌ترین آثار «سمیه باباشکوری» را که طی دوسال اخیر اجرا شده‌اند به نمایش گذاشته است.

مجموعه ارائه شده در یک پیوستار مفهومی و حاصل تأمل هنرمند در کیفیت تلفیق و تعامل سنت و نوگرایی در یک بستر متعامل، زاینده و خلاق به جای تضاد و ناهمگونی است. تلفیق شیوه‌های کاملاً سنتی با مدرن، تمهیدی زیبایی‌شناسانه در جهت تحقق این ایده مفهومی بوده است. تلفیق فرم و تکنیک و رفع تضاد این دو برای هنرمند، ابزاری برای انتقال این معناست که می‌توان مدرنترین مفاهیم را با سنتی‌ترین فرم‌های هنر ایرانی جلوه بخشید و تکنیک را در راستای مفهوم و محتوا، بازآفرینی کرد. چنانچه خود می‌گوید: «خواستم نشان دهم که مجبور نیستیم تنها یک شیوه را دنبال کنیم. تضادی میان فرم و تکنیک‌ها نمی‌بینم و معتقدم از آنجا که همه چیز در هنر، امکان‌پذیر است می‌توان ضمن التزام به سنت‌های خود، از مسیر پیشرفت هم عقب نماند و می‌شد حتی چنانکه در این کارها می‌بینید نگارگری را هم با شیوه‌ای مدرن ارائه داد. این نتیجه سال‌ها کار و آزمون و خطا بوده است.

12 اثری که «سمیه باباشکوری» در اين نمايشگاه ارائه کرده است، حاصل ترکیب آثار سنتی ایرانی (نگارگری وخوشنویسی) و آثار مدرن (آبستره و کاملا انتزاعی) است که با تکنیک آکرولیک و ترکیب مواد اجرا شده‌اند.

ویژگی دیگر این آثار، نگرشی مفهومی از طریق رویکردی نمادپردازانه است که از طریق نمادها و استعاره‌هایی بصری در پی القاء مفاهیم هستی شناختی برمی‌آید.

سمیه باباشکوری، دانش آموخته کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی است که سال‌هاست تکنیک‌های مختلف نقاشی را از چهره‌های صاحب سبک در ایران آموخته و پیش از این نیز آثار خود را در : ب. آرت گالری و نگارخانه شلمان به نمایش گذاشته است.

این نمایشگاه تا 21 اسفند ماه میزبان عموم بازدید کنندگان خواهد بود.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ١٧ اسفند ١٣٩٥ - ١٠:١٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
 

مؤسسات تابعه

پژوهشکده هنر
مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری
مؤسسه فرهنگی هنری صبا


پیوندها

فرهنگستان‌های ایران
دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها
مؤسسات پژوهشی
یاد استاد
پورتال قدیم

تماس با ما

ساختمان مرکزی : تهران- خیابان ولیعصر، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره 1552
كدپستي : 1416953613
تلفن : 5 - 66954200 دورنگار : 66951167
رایانامه : honar@honar.ac.ir

کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.