اخبار > پنجمین جشنواره سراسری عکس رشد در صبا گشايش يافت


پنجمین جشنواره سراسری عکس رشد در صبا گشايش يافت

 

مؤسسه فرهنگی-هنری صبا طي مراسمي با حضور مسئولان آموزشي-فرهنگي و هنرمندان عكاس، درهاي نگارخانه خيال خود را به پنجمين جشنواره سراسري عكس رشد گشود.

مؤسسه فرهنگی-هنری صبا طي مراسمي با حضور مسئولان آموزشي-فرهنگي و هنرمندان عكاس، درهاي نگارخانه خيال خود را به پنجمين جشنواره سراسري عكس رشد گشود.

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، اين مؤسسه با گشايش پنجمین جشنواره عکس رشد، ميزبان يكي از رخدادهاي مهم عكاسي اجتماعي ايران شد. در اين جشنواره بيش از هزار هنرمند عكاس ايراني، با ارائه صدها اثر، چشم اندازي به يكي از افق‌هاي روشن عكاسي حرفه‌اي كشورمان با گرايش فرهنگی، تربيتي، اجتماعی، آموزشي و آسیب شناختی، گشوده‌اند.

اين مراسم با حضور شمار زيادي از عكاسان و هنرمندان و مديركل دفتر كمك آموزشي و مدير نشريات رشد برگزار شد. با برگزاري اين جشنواره نگارخانه خيال، ميزباني حركتي را آغاز كرد كه هم اكنون در پنجمين دوره خود، دورنمايي از قابليت‌ها و توانمندي‌هاي عكاسان صاحب ايده و خلاق در عرصه ثبت مسائل اجتماعي، طبيعت، معماري و ويژگي‌هاي فرهنگي، اقليمي و تمدني ايران را به نمايش مي‌گذارد.

پنجمين جشنواره عكس رشد با ارائه سيصد اثر منتخب هیئت داوران از 1200 عکاس، از ميان 11هزار اثر ارسال شده، در هفت بخش برگزار مي‌شود. مدرسه من خانه من، معماري سرزمين من ايران، مستند اجتماعي، نيايش، قاچاق كالا و نسل جوان، واردات بي رويه و عوارض آن و آزاد، از جمله بخش‌هاي اين جشنواره است. بدين ترتيب جشنواره عكس رشد، در پنجمين گام خود جلوه‌هاي تصويري طيف وسيعي از مسائل، بحران‌ها و مضامين اجتماعي را در امتداد رويكرد و نگاه هميشگي خود به مقوله‌هايي چون تعليم و تربيت، جوان، دانش آموز و مدرسه، و همچنين طبيعت، معماري، فرهنگ و باورهاي مذهبي در ايران، عرضه كرده است.

مؤسسه فرهنگي-هنري صبا از امروز ميزبان عموم علاقه‌مندان هنر عكاسي در ايران خواهد بود.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٢ مرداد ١٣٨٧ - ١٢:٢٨ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.