اخبار > ملاقات ويژه با پوتين گلي بانوي نقاش


ملاقات ويژه با پوتين گلي بانوي نقاش

 

« پوتين گلي» رمان عاشقانه‌اي است كه در دهه 70 توسط زنده ياد «منصوره حسيني» هنرمند نقاش و نوگراي ايران نوشته و در سال 1384 منتشر شد.« پوتين گلي» رمان عاشقانه‌اي است كه در دهه 70 توسط زنده ياد «منصوره حسيني» هنرمند نقاش و نوگراي ايران نوشته و در سال 1384 منتشر شد.


مولود زندي نژاد-«همه چيز از نگاه زن در آينه آغاز مي‌شود و با نگاه او به آينه پايان مي‌پذيرد. داستان دختر جوان نقاشي كه به خارج سفر مي‌كند و پس از چندي متوجه مي‌شود كه باردار است...» اين مضمون رمان «پوتين گلي» منصوره حسيني است كه با قلمي زيبا و شيوا در دهه 70 نوشته و پس از 12 سال در سال 1384 به چاپ رسيده است و حالا چاپ دوم آن در بازار نشر است.

او داستان عاشقانه‌اش را اينگونه آغاز مي‌كند« دور و برم پر از كرم بود. من وسط كرم‌ها لول مي‌خوردم و كج و راست مي‌شدم، اما من ، راستي كرم بودم يا اداي كرم‌ها را در مي‌آوردم ؟ ... نه، من صدف بودم، آره توي ... حفره‌اي، جاي يك مرواريد براق كه به زور چاقو كنده بودن. هنوز اون همهمه ساكت يادم مي‌اومد ، نور‌هاي آبي و سبز عمق آب و اون قش متراكم و شفاف و سنگين ... هنوز همهمه ساكت اون‌ها تو گوشم بود...اما... توي آيينه، از ذره‌هاي براق و ستاره‌هاي كوچولو خبري نبود. يك جسد، جسد يك مرده با چشم‌هاي درشت باز، سرپا ايستاده بود...»

كتاب حسيني ابتدا با حسي نوستالژيك آغاز مي‌شود كه درد و غمي جانكاه را به ارمغان آورده سپس شاهد تلاش جستجوگرانه يك زن در غربت و يافتن شخصيت حقيقي او مي‌شويم...

«پوتين گلي» نوشته منصوره حسيني در سال 1384 توسط انتشارات عطايي منتشر شد اين رمان 192 صفحه در قطع رقعي با قيمت 3500 تومان براي دومين بار به بازار نشر عرضه شده است.


 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ١٤ تير ١٣٩١ - ١٢:٥٤ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.