اخبار > بازدید وزیر فرهنگ تاجیکستان از کتابخانه تخصصی فرهنگستان هنر


بازدید وزیر فرهنگ تاجیکستان از کتابخانه تخصصی فرهنگستان هنر

 

وزیر فرهنگ تاجیکستان با حضور در فرهنگستان هنر از کتابخانه تخصصی این فرهنگستان بازدید کرد.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، خانم زلفیه دولت‌زاده، وزیر فرهنگ تاجیکستان، و هیئت همراه ایشان با همراهی بهمن نامورمطلق، رئیس فرهنگستان هنر، از کتابخانه تخصصی این فرهنگستان بازدید کردند.

در این بازدید، وزیر فرهنگ تاجیکستان از بخش‌های مختلف کتابخانه دیدن کرد و در ادامه، با توضیحات علیرضا اسماعیلی، دبیر فرهنگستان هنر، و منیژه کنگرانی، معاون پژوهشی و هنری فرهنگستان، از چاپ کتاب‌های فاخر هنری مؤسسۀ تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری «متن» در فرهنگستان هنر مُطّلع شد.

در پایان این بازدید، بهمن نامورمطلق، رئیس فرهنگستان هنر، یک جلد از نسخه نفیس و ارزشمند خمسه نظامی شاه‌طهماسبی را به خانم زلفیه دولت‌زاده، وزیر فرهنگ تاجیکستان، اهدا کرد.

*

كتابخانه تخصصي فرهنگستان هنر يكي از ‌كتابخانه‌هاي بزرگ و تخصصي هنر در ايران است كه در سال 1380 تحت نظر معاونت علمي‌پژوهشي فرهنگستان هنر، با هدف ارائه خدمات کتابخانه‌ای به جامعه هنرپژوهی و هنرمندان، تأسيس شده است. این كتابخانه مجهز به نرم‌افزار کتابخانه‌ای سیمرغ و فناوری نوین RFID است که امکاناتی از قبیل امانت خودکار را برای کاربران فراهم مي‌آورد. هم‌اکنون، كتابخانه تخصصي فرهنگستان هنر دارای بیش از 70هزار عنوان (در بیش از 100هزار مجلد) کتاب است و دیگر منابع اطلاعاتي این کتابخانه را هم مجلات، روزنامه‌ها، مقالات، پايان‌نامه‌ها، منابع ديداري و شنيداري، و منابع ديجيتالي و الكترونيكي در حوزه‌های هنر و علوم انساني مرتبط با هنر تشکیل می‌دهند.

 

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ١٦ مهر ١٤٠١ - ١٥:٠٤ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.