اخبار > ارائه مقالات برگزیده در روز دوم همایش «فرش، سنّت، هنر»


   
     ارائه مقالات برگزیده در روز دوم همایش «فرش، سنّت، هنر»
 

از میان مقالات ارسال‌ شده به دبیرخانه همایش «فرش، سنّت، هنر»، هشت مقاله برگزیده در روز دوم همایش ارائه می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، دومین روز همایش «فرش، سنّت، هنر» به ارائه مقالات علمی در حوزه فرش اختصاص دارد که با مدیریت تورج ژوله، دبیر علمی همایش، برگزار می‌شود.

در بخش نخست این نشست، مقالاتی چون «سنت‌های طراحی فرش از سده پنجم پیش از میلاد تا سده دهم میلادی در ایران» از داود شادلو؛ «تحلیل گفتمان هویت ملی در شکل‌گیری موزه فرش ایران» از شادی بهرمند و مهدی کشاورزافشار؛ «درآمدی بر شناخت کتابچه "تجارت قالی رنگین به رنگ‌های جوهری"» از سجاد نوروزی و سحر نوروزی؛ «بررسی اسناد تاریخی تهیه و تدارک فرش برای حرم امام رضا(ع) در آستانه عید سلطانی» از مُنا سلطانی؛ ارائه می‌شود.

در ادامه، بخش پرسش و پاسخ با حضور حسین یاوری و مهدی کشاورزافشار برگزار خواهد شد.

 

بخش دوم این نشست نیز، با ارائه مقالاتی از اعظم رسولی با عنوان «هندسه نقش‌پردازی در فرش دستباف»؛ مهدی میرزاامینی با عنوان «سیر تحول آموزش در هنر ـ سنّتِ فرش دستباف ایران»؛ سیده اکرم اولیائی با عنوان «تاریخ شفاهی طرح و نقش فرش دستباف در عشایر ایل قشقایی» و حسین یاوری با عنوان «سنّتِ در آثار عیسی بهادری» همراه خواهد بود.

سپس، حميدكارگر و مجید نیکویی به پرسش و پاسخ خواهند پرداخت.

علاقه‌مندان برای شرکت در بخش ارائه مقالات می‌توانند روز سه‌شنبه، 23 آذر 1400، ساعت 14 تا 18:10، به نشانی خیابان ولیعصر، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره 1552، سالن گلستانِ هنر مراجعه کنند.

 

 

 

 

   زمان انتشار: 1400/09/30 - ١٣:٠٧ | نسخه چاپي

خروج