• چهارشنبه ٠٣ مرداد ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > نمایشگاه تصویرگری «داستان مصور عاشورا» ویژه کودکان و نوجوانان


نمایشگاه تصویرگری «داستان مصور عاشورا» ویژه کودکان و نوجوانان

 

نمایشگاه تصویرگری «داستان مصور عاشورا»، با همکاری فرهنگستان هنر و نشر دانش‌آموز، در رواق هنر فرهنگستان هنر برپا شد تا کودکان و نوجوانان بتوانند با واقعه عاشورا به زبان تصویر َآشنا شوند.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، این نمایشگاه حاصل کتابی است با عنوان داستان مصور عاشورا که توسط نشر آثار سبز برای آشنایی کودکان و نوجوانان با این واقعه عظیم تاریخی، به زبان تصویر با بیانی ساده و با استناد به منابع معتبر تاریخی منتشر شده است. مضمون این کتاب ماجرایی است از واقعه عاشورا که با مرگ معاویه و روی کار آمدن یزید آغاز و تا صبح روز ۱۱ محرم در قالب ۶۱ تصویر که تداعی‌کننده سال ۶۱ هجری است، بیان می‌شود.

پرویز اقبالی، عضو هیأت علمی دانشگاه شاهد، تصویرگری این کتاب را که آماده‌سازی آن مدت 5 سال به طول انجامیده، برعهده داشته است. همچنین محمدسعید بهمن‌پور، نویسنده سینما و تلویزیون، منتقد، پژوهشگر دینی و فیلم‌نامه‌نویس، رئیس مرکز تحقیقات کالج اسلامی لندن، که نگارش فیلم‌نامه مردان آنجلس و اصحاب کهف را در کارنامه فعالیت‌های خود دارد، متن آن را به نگارش درآورده است.

در این نمایشگاه 61 اثر تصویرگری شده، در قطع 50 در 70، در رواق هنر فرهنگستان هنر از تاریخ 18 تیرماه تا پایان ماه محرم به نمایش گذاشته شده است.

 

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ١٨ تير ١٤٠٣ - ١٨:٠٧ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;