• چهارشنبه ٠٣ مرداد ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > نمایشگاه «نقشی بر سنگ» در موزه هنرهای معاصر تهران برپا می‌شود


نمایشگاه «نقشی بر سنگ» در موزه هنرهای معاصر تهران برپا می‌شود

 

نمایشگاه منتخب آثار هنرمندان ایرانی، فلسطینی و بین‌المللی با عنوان «نقشی بر سنگ» و با موضوع فلسطین در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می‌شود.

به گزارش هنرآنلاین، در نمایشگاه «نقشی بر سنگ» که رویکردی با موضوع فلسطین دارد، آثاری از گنجینه موزۀ هنرهای معاصر تهران، مؤسسه فرهنگی و هنری صبا، حوزۀ هنری، بنیاد فرهنگی روایت فتح و مجموعه شخصی، به نمایشگاه گردانی (کیوریتوری) محمدرضا وحیدزاده، منتقد و پژوهشگر هنر به نمایش درخواهد آمد.

«نمایشگاه نقشی بر سنگ» به معرفی و نمایش آثار هنرمندانی با سبک‌ها و تکنیک‌های گوناگون و از دوره‌های مختلف می‌پردازد که در جنگ غزه بعد از هفت اکتبر و در اثر بمباران هوایی رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند. همچنین ارائۀ تصاویر و فیلم‌هایی از هنرمندان نوگرای معاصر جهان همچون بنکسی، آی‌وی‌وی، مایک پار، سامیه حلبی و میسره بارود، بخش دیگری از این نمایشگاه را تشکیل می‌دهد.

در نمایشگاه «نقشی بر سنگ» بیش از ۱۰۰ اثر از آثار هنرمندان برجسته ایرانی، فلسطینی و بین‌المللی از جمله؛ حبیب‌الله صادقی، کاظم چلیپا، ایرج اسکندری، حسین خسروجردی، ناصر پلنگی، غلامعلی طاهری، مصطفی گودرزی، مرتضی اسدی، عبدالحمید قدیریان، احمد اسفندیاری، محمدعلی ترقی‌جاه، حبیب‌الله آیت‌اللهی، علی وزیریان، مصطفی ندرلو، سلیمان منصور، نبیل عنانی، مصطفی حلاج، مونا سعودی، کمال بلاطه، نوید نبعه، برهان کرکوتلی، عبدالمعطی ابوزید، عبدالرحمن المزین، حسین سعید، توفیق عبدالعال، ابراهیم هزیمه، محمد الشاعر، جمال افغانی، مارک ویریش، کلود لازار و … به نمایش گذاشته می‌شود.

این نمایشگاه روز سه‌شنبه ۱۹ تیرماه ۱۴۰۳ ساعت ۱۷ در موزه هنرهای معاصر تهران افتتاح می‌شود و تا ۱۸ شهریورماه ۱۴۰۳ برای بازدید علاقه‌مندان برقرار است.

 

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ١٨ تير ١٤٠٣ - ٠٨:٠٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;