سومین نمایشگاه گروهی تجسمی «صلح و دوستی»،
 

«صبا» میعادگاه سومین حلقه پیوند هنر با صلح و دوستی می شود

 

با گشایش سومین نمایشگاه گروهی تجسمی «صلح و دوستی»، صبا میزبان روایت هنرمندان جوان ایرانی از این مفهوم بزرگ اخلاقی و انسانی می شود.

 

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- این نمایشگاه که عصر پنجشنبه 13 آبان در نگارخانه استاد فرشچیان گشایش می یابد، مجموعه ای شامل بیش از 70 اثر در قالبهای: نقاشی- عکس- حجم- تصویرسازی- گرافیک و پوستر- خوشنویسی- نقاشیخط از 50 هنرمند را با نگاهی به صلح و دوستی به نمایش می گذارد.

آثار این هنرمندان با تکنیکهای متنوع از جمله: پاستل گچی- رنگ روغن- سیاه قلم- میکس مدیا- مداد رنگی- آکرلیک- نقاشی دیجیتال و با گرایشهای مختلف و در سبکهای گوناگون از: رئال، پرتره، آبستره، امپرسیونیسم، اکسپرسیونیسم، سورئالیسم و... در ابعاد مختلف شکل گرفته و طیفی از جریانهای موجود در هنر معاصر را بازتاب می دهد.

دوره سوم نمایشگاه صلح و دوستی که پیش از این دو دوره در برج میلاد تهران بزرگ و برج آزادی برگزار شده بود، نگاه خود را بر گسترش و اشاعه ی فرهنگ صلح و دوستی و عشق در جهان و پرهیزاز هر گونه ظلم دشمنی و پرخاشگری و ارائه قابلیتهای هنری در تجلی بخشی به این فضیلت بزرگ انسانی عصر ما و تاکید بر ضرورت آن متمرکز ساخته است.

حضور اساتید و چهره های برجسته و باسابقه از جمله: مهدی رعیتی، الهام باقری، ترمه دهقان، سحر انتظامی، آزاده یعقوب پور، وحید تک، شهین قیدر شادانی، زهرا نوری مومنی، الهام حسینی در کنار هنرجویان و هنرمندان جوان از ویژگیهای این نمایشگاه است.

در افتتاحیه نمایشگاه به  ۳هنرمند برجسته لوح تقدیر و به  ۳هنرمند از نگاه اساتید جوایز ویژه ای اهدا خواهد شد و گواهی شرکت در نمایشگاه نیز به تمام شرکت کنندگان تقدیم می گردد.

بخش ویژه سومین نمایش صلح و دوستی بروایت نقاشان ایرانی، برگزاری ورک شاپ زنده نقاشی توسط استادان: الهام حسینی، الهام باقری و مهدی رعیتی است که طی آن پرتره موتسارت چهره نامدار موسیقی کلاسیک جهان اجرا و به سفارت اتریش تقدیم خواهد شد.

استاد سحر انتظامی مدیر نگارخانه انتظامی و از هنرمندان شناخته شده کشورمان که عضو انجمن نقاشان معاصر و مدیر رویدادهای هنری  در زمینه ی برگزاری نمایشگاه های اینترنشنال اروپایی و آسیایی در خارج و داخل ایران در بیش از سه دهه و نویسنده کتاب «زاویه نگاه بر هنر مدرنیسم» است، کیوریتور نمایشگاه و سرپرست این گروه از هنرمندان بوده و دکتر مهدی جاویدپور نیز مشاور رسانه ای نمایشگاه است.

صبا تا 19 آبان، همه روزه بجز روزهای تعطیل از 10 تا 18 میزبان بازدیدکنندگان این نمایشگاه خواهد بود.

 

   زمان انتشار: سه شنبه ١١ آبان ١٤٠٠ - ١٦:٢١ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه فرهنگی هنری صبا محفوظ است.