استاد غلامحسین امیر خانی در آیین گشایش نمایشگاه «نقش نیستان» در موسسه صبا:
 


اصلی ترین قسمت وجود انسان  عشق است.

انسان همیشه باید پرسشگر باشد استاد غلامحسین امیرخانی در ایین گشایش نمایشگاه گروهی  خوشنویسی در نگارخانه خیال شرقی موسسه صبا با بیان این مطلب افزود: انسان در واقع برای اینکه به مرحله رشد و تعالی برسد باید برای شکل گیری شخصیت خود دایم در حال پرسش باشد.اینکه جوابی پیدا می شود یا نه مساله دیگری است.اما در هر حال باید پرسش با هر نفس انسان با خود و دیگران همراه باشد.

این استاد برجسته خوشنویسی در ادامه در پاسخ به  پرسش «آیا حسن است که عشق آفرین است یا عشق که حسن را می آفریند» اظهار داشت:عشق است که حسن را تشخیص داده و می آفریند.اساسا موجودیت ما به عنوان موجودی متفکر همین است که بخش  مهمی از شخصیت ما که اصلی ترین قسمت وجود ماست از عشق است.

در این مراسم محمد رضا حسین خانی رییس موسسه فرهنگی هنری صبا  نیز ضمن اشاره به ارتباط رو به گسترش موسسه صبا با جامعه خوشنویسی کشور گفت:امسال ما میزبان دو نمایشگاه گروهی  در مجموعه آسمان و سه نمایشگاه در موسسه صبا بودیم که یکی از این نمایشگاه ها مربوط به خوشنویسان افغانستان و شهر هرات بود.

رییس موسسه صبا در پایان با استقبال از طرح مشترک همکاری میان موسسه صبای فرهنگستان هنر و جامعه خوشنویسی کشور ابراز امیدواری کرد این همکاری و تعامل مایه غنا و تعالی این مجموعه شود.

دکتر  صلاحی دیگر سخنران آیین گشایش نمایشگاه خوشنویسی «نقش نیستان» بود که با بیان اینکه زندگانی بدون هنر یک توهم بیش نیست گفت:هنر یک وابستگی بی نهایت ژرفی با روان و سرشت انسان و با سپهر معنا دارد .سعی کنیم هر کدام از ما بر اساس باورهای چارچوبی خود آن را معنا نکنیم چرا که سپهر هنر در همه ی جهان یک معنا دارد.

پس از برگزاری آیین سخنرانی در تالار ایران فرهنگستان هنر، با حضور گسترده علاقه مندان به هنر خوشنویسی و اساتید و هنرمندان این عرصه نمایشگاه گروهی نقش نیستان در نگارخانه خیال شرقی موسسه صبا گشایش یافت.

علاقه مندان جهت بازدید از نمایشگاه نقش نیستان می توانند تا 5 دی ماه همه روزه از ساعت 10 تا 18به نگارخانه خیال شرقی موسسه صبا مراجعه کنند.

نشانی خیابان ولیعصر(عج) خیابان طالقانی ،خیابان برادران شهید مظفر پلاک 125 موسسه صبا مراجعه نمایند.

 

   زمان انتشار: پنج شنبه ٢٨ آذر ١٣٩٨ - ١٣:٤٨ | نسخه چاپي

خروج