وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار از «جشنواره همام» در نگارخانه آیینه موسسه صبا:
 


سیدعباس صالحی: همت هنرمندان جشنواره ملی هنری همام برای همه جهان می تواند الگو باشد

«جشنواره ملی هنری همام» که این روزها در «موسسه فرهنگی هنری صبا»  برگزار می شود عصر شنبه سی ام آذر در نگارخانه «آیینه» ، میزبان دکتر سیدعباس_صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دکتر وحید قبادی دانا رییس سازمان بهزیستی کشور بود.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- در این بازدید که با حضور معاونت هنری وزارت: دکتر  سید مجتبی حسینی وجمعی از مدیران، مسئولان، هنرمندان و فعالان فرهنگی هنری همراه بود وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نمایشگاه را تبلوری از همت بلند و بالای انسانی و آیینه خلاقیتها، قابلیتها و توانمندی های عظیم هنرمندان توان یاب و معلول در خلق زیبایی دانست و گفت: آثار بسیار قوی و خوبی را در مجموعه به نمایش درآمده شاهدیم که نشان از یک انتخاب کیفی و حرفه ای در این نمایشگاه دارد.

دکتر سیدعباس صالحی همچنین با اشاره به کارگاه های هنری این جشنواره که همزمان و درجوار نمایشگاه در بخشی دیگر از صبا برگزار می شود این کارگاهها را فرصت ارتباطی مناسبی برای تعامل هنرمندان، تقسیم توانمندیها و افزایش جنبه تخصصی و حرفه ای این جشنواره عنوان کرد و تداوم آن را مهمترین عامل قوت و غنای این حرکت شمرد.

وی تاکید کرد: حضور هنرمندان از سراسر استانها و شهرهای ایران در این جشنواره امیدبخش است و تواناییهای روحی این هنرمندان توان یاب علاوه براینکه توانسته ناتوانیهای جسمی آنها را تحت الشعاع خود قرار دهد، حال روحی انسان را نیز منقلب می سازد و این همت، نه فقط برای ایران که می تواند برای همه دنیا الگو باشد.

پیش از بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر وحید قبادی دانا ریاست سازمان بهزیستی کشور با حضور در این نمایشگاه و دیدار و گفتگوی نزدیک با تنی چند از هنرمندان توان یاب که آثارشان در جشنواره همام به نمایش درآمده، خاطرنشان کرد:

جشنواره ملی هنری همام در قدم اول خود موفق شده تا منظری از تجلی توانمندیها و شکوفایی استعدادها در قالب عرضه آثاری شگفت انگیز و ارزشمند و فاخر بیافریند.

گفتنی است «جشنواره ملی همام» در نخستین دوره خود با تشکیل بزرگترین حلقه همدلی و مشارکت هنرمندان توان یاب و معلول کشور در تمامی شاخه های معلولیت جسمی- حرکتی- ذهنی و ارائه آثارخلاقه هنری در گرایشهای مختلف با حضور 160 هنرمند تا 5 دی  همه روزه از ساعت 10 تا 18میزبان عموم علاقمندان خواهد بود.

 

   زمان انتشار: شنبه ٣٠ آذر ١٣٩٨ - ١٣:٤٥ | نسخه چاپي

خروج