«صبا» میزبان نخستین جشنواره نقاشان نوگرای استان البرز شد
 

بزرگ‌ترین گردهمایی هنری نقاشان نوگرای استان البرز با حضور علاقه‌مندان و چهره‌های برجسته هنر ایران در صبا کار خود را آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری، پژوهشی صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، این مجموعه عصر روز سه‌شنبه 9 مهرماه، طی آیین ویژه‌ای با حضور انبوه علاقه‌مندان و چهره‌های برجسته هنر ایران همچون: رضا بانگیز، احمد وکیلی، سعید امدادیان، احمد خلیلی‌فرد و ... میزبانی از «جشنواره نقاشان نوگرای استان البرز» را رسما آغاز کرد.

در آیین گشایش این نمایشگاه، که وسیع‌ترین عرصه ارائه آثار نقاشان استان البرز از پیش‌کسوتان تا جوانان را شکل داده است، ابتدا استاد احمد خلیلی‌فرد، نقاش پیش‌کسوت، با اشاره به قدرت و قابلیت نقاشان البرز و توانمندی‌های وسیع این استان در حوزه‌های تجسمی، خاطرنشان کرد: نقاشی در کرج به حدی جدی و جریان‌ساز است که حاصلش را اینجا می‌بینید. نمایشگاهی که توانسته چنین جمعی را در این مکان گرد هم‌آورد، آن‌هم در فضایی که سمت و سوی هنر ایران در حال لرزش است، خود حرکت تحسین‌برانگیزی است. متاسفانه طی این سال‌ها به‌ندرت نمایشگاهی را می‌بینیم که مخاطب را از شعف و شهود مواجهه با یک اثر هنری ناب لبریز کند؛ اما این نمایشگاه به گونه‌ای است که اثرگذاری بسیاری دارد. چه چیزی از این بهتر که مجموعه‌ای چون صبا میزبان حرکتی چنین بزرگ و متمرکز و حرفه‌ای شود. خوشبختانه صبا در سال‌های اخیر در حوزه تجسمی، حرکت‌های بزرگی کرده و موج‌ها و جریان‌های فراگیری به راه انداخته است.

در ادامه، حسین اسماعیلی، بازرس و عضو انجمن نقاشان، با بیان اهمیت فعالیت‌های هنری در استان البرز و تشکر از کسانی که در ساماندهی این حرکت فرهنگی تلاش کرده‌اند؛ درباره مراحل مختلف شکل‌گیری نمایشگاه، داوری و انتخاب آثار تا مرحله چیدمان و آماده‌سازی، گفت: همه عوامل برگزاری نمایشگاه با دست خالی و با زحمت شبانه‌روزی چنین کار بزرگی را به تحقق رساندند و ارائه‌ای به این وسعت و حجم و کیفیت، از مجموع قابلیت و بضاعت هنری یک استان پر‌جمعیت و پراستعداد، که همیشه نامش زیر سایه پایتخت آن‌گونه که باید دیده نمی‌شد، شکل دادند. یکی از افتخارات این نمایشگاه آن است که پیش‌کسوتان و نام‌های برجسته هنر معاصر همچون نصرت مسلمیان، یعقوب امدادیان و سعید امدادیان آثارشان را در کنار جوانان این خطه به نمایش گذاشته‌اند. ‌در کنار این آثار شاهد 98 اثر از اساتید مدعو هستیم. در بخش رقابتی نیز حدود 250 اثر از 170 هنرمند به نمایش درآمده.

نمایشگاه نقاشان نوگرای استان البرز، با بیش از 300 اثر در تمامی گرایش‌های هنری از چند نسل هنرمندان این استان تا 16 مهرماه همه روزه از ساعت 10 تا 18 به نشانی خیابان ولیعصر، خیابان طالقانی، خیابان شهید برادران مظفر، پلاک 125، میزبان علاقه‌مندان خواهدبود.

 

برای دیدن تصاویر این نمایشگاه اینجـا کلیک کنید.

 

   زمان انتشار: شنبه ١٣ مهر ١٣٩٨ - ١٢:٠٩ | نسخه چاپي

خروج