سیف‌الله صمدیان:

  نقش موسسه صبا در مديريت تجسمی کشور موثر، جريان ساز و کارآمد است
 

سیف الله صمدیان عکاس و فیلمساز دربازدید از یازدهمین جشنواره تجسمی فجر، نقش موسسه صبا را در مدیریت تجسمی کشور بسیار موثر، جریان ساز و کارآمد توصیف کرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی، هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- این چهره شناخته شده در عرصه عکاسی و مستندنگاری و سینما،  با مهم و اثرگذار خواندن نقش این مجموعه که این روزها میزبان بزرگترین عرصه مشارکت و کارنامه ی یکساله هنرمندان ایرانی است، تاکید کرد: صبا در سالهای گذشته به دلیل ضعف در سیاستگذاریها و فقدان نگاه فراگیر به مدیریت هنری کلان در کشور و با چشم انداز بلندمدت، نتوانست تمام ظرفیتهای خود را در فضای هنری کشور تحقق بخشد. اما با رخدادهایی چنین مثل جشنواره تجسمی فجر و حضور این همه هنرمند از همه جای ایران، و با برخوردی جامع، همه جانبه و فراگیر به یک سیالیت و زایندگی فرهنگی  رسیده و موفق عمل کرده است.

مدیر جشنواره هنری حرفه- هنرمند افزود: این اولین بار است که از لحظه ای که وارد شدم همه چیز درست و سر جای خودش و به شکلی واقعا حرفه ای بود و از فضا بهترین استفاده ممکن شده بود. داوریها با نهایت دقت انجام شده و همه سعی خود را کرده اند تا یک فضای واقعی غیر مناسبتی از یک اتفاق را بیافرینند و به نفع هنر و فرهنگ کشور کار کنند که این در حقیقت به نفع همه ماست حتی به نفع آنهایی که فکر می کنند در هر مناسبتی باید مناسبتی عمل کنند!

این هنرمند صاحب نام و باسابقه در پایان ابراز امیدواری کرد که مجموعه صبا با همه توان و امکانش در خدمت هنر ایران قرار بگیرد که اگر اینچنین شود نفعش نه فقط به ایران بلکه به همه جهان تعلق خواهد گرفت.

گفتنی است نگارخانه های موسسه فرهنگی هنری صبا تا 15 اسفند، میزبان بزرگترین جشن هنری سال ایران با ارائه حاصل یکسال فعالیت هنرمندان در 10 رشته و با انواع گرایشهای هنری از سراسر کشور خواهد بود.

علاقمندان برای بازدید می توانند همه روزه از 10 تا 18 و روزهای جمعه از 16 الی 20 به این مجموعه مراجعه نمایند.

 

 

   زمان انتشار: سه شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٧ - ١٧:٥٠ | نسخه چاپي

خروج