موزه فلسطین میزبان «هفته دوستی ایران و کره شمالی»
 

موزه هنرهای معاصر فلسطین، به «هفته دوستی ایران و کره شمالی» خوشامد گفت.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- این موزه عصر روز دوشنبه 11 تیر با گشایش نمایشگاهی از دستاوردهای هنر، فرهنگ، توسعه و صنعت کشور کره شمالی در قالب نقاشی، فیلم، عکس و کتاب، میزبان هفته دوستی دو کشور شد.

در گشایش این نمایشگاه به همت وزارت خارجه جمهوری اسلامی، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سفارتخانه ها و رایزنی های فرهنگی دو کشور، فرهنگستان هنر و موزه فلسطین در آغاز «چهل و پنجمین سال روابط ایران و کره شمالی» و در امتداد تفاهمنامه همکاریهای فرهنگی دو کشور برپا شده است

در این نمایشگاه، 34 اثر از میراث نقاشی سنتی کره با مضمون طبیعت، منظره پردازی، هنرهای تزیینی و دکوراتیو در قالب های رنگ روغن روی بوم و سوزن دوزی روی ابریشم که از سنتهای هنری کهن این سرزمین بوده به نمایش درآمده است.

در بخش دیگر عکسهایی از سیر تاریخی کره پس از جنگ دوم جهانی، استقرار جمهوری دمکراتیک خلق، زندگی اجتماعی، محبوبیت رهبران این کشور از کیم ایل سونگ تا کیم جونگ اون، روابط ایران و کره در سالهای پس از انقلاب و نماهایی از صنعت، توسعه و پیشرفت در این کشور را شاهدیم.

نمایش فیلم و کتاب با موضوع فرهنگ، هنر و زندگی در کره شمالی  نیز از دیگر بخشهای این نمایشگاه به شمار می رود.

گفتنی است «سام چیون» سفیر جمهوری دمکراتیک خلق کره در ایران، «کیم چونگ» رایزن فرهنگی این کشور در ایران، چندی از عالیرتبگان نظامی این کشور و «بابک نژاد» رئیس اداره نمایشگاههای سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی  در مراسم افتتاحیه نمایشگاه حضور داشتند.

نمایشگاه هفته فرهنگ کره شمالی تا 23 تیرماه در موزه هنرهای معاصر فلسطین میزبان عموم علاقمندان آشنایی بیشتر با زیبایی های هنر و فرهنگ این سرزمین شرقی خواهد بود.

 

   زمان انتشار: يکشنبه ١١ تير ١٣٩٧ - ١١:٥٣ | نسخه چاپي

خروج