موزه فلسطین میزبان نمایشگاه گروهی دیگر شد؛

  پیوند ذهنیت و فرم در بستر «آفرینش»
 


نمایشگاه گروهی «آفرینش» در موزه هنرهای معاصر فلسطین گشایش یافت

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- نمایشگاه گروهی آفرینش که عصر روز پنجشنبه 10 خرداد در محل موزه فلسطین با حضور هنرمندان و مردم علاقمند گشایش یافت، مجموعه ای شامل 36 اثر را از 24 هنرمند جوان به نمایش گذاشته است.

در این نمایشگاه بیش از هرچیز، تنوع تکنیک های اجرا در کنار تلاقی ذهنیت و فرم و تلاش در ترسیم یک انطباق تازه و خلاقه از این دو در آثار هنرمندان حاضر، به چشم می خورد.

همچنین گرایش های مفهومی و انتزاعی هم سهم بالایی را از آثار بخود اختصاص داده اند.

عکاسی، رنگ روغن و اکرلیک، ترکیب مواد، میکس مدیا، حجم، دیجیتال پینتینگ، فتو مینوپولیشن، چاپ و نقاشی، نخ روی بوم، کلاژ، اسمبلاژ، آبرنگ و گواش از تکنیک هایی هستند که هنرمندان در این نمایشگاه برای خلق ایده های خود برگزیده اند.

در عکسهای ارائه شده نگاه هنرمندان عمدتا معطوف به اقلیم ها و اقوام ایرانی بوده است.

ویژگی دیگر این نمایشگاه، حضور هنرمندی با یک مجموعه در کنار آثار دیگر هنرمندان این گروه است: احسان سیفی با مجموعه: «تهران 1367» شامل دو اثر سه لتی و یک اثر اکرلیک، تلاش قابل توجهی را در بیان یک ایده در فرم و اجرایی تازه پیش چشم می گذارد: نوستالژی در پیوند ذهنیت و شیء بمثابه «استعاره» و «نماد».

موزه هنرهای معاصر فلسطین تا 22 خردادماه با «آفرینش» میزبان عموم علاقمندان تجربه های تازه در هنرهای تجسمی امروز خواهد بود.

 

   زمان انتشار: پنج شنبه ١٠ تير ١٣٩٧ - ١٤:٥٦ | نسخه چاپي

خروج