با شعار"هوا مرز ندارد"

  صبا میزبان «آسمان آبی» شد
 

صبا میزبان نخستین جشنواره عکس «آسمان آبی» با محوریت «هوای پاک» شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صباوابسته به فرهنگستان هنر، جشنواره آسمان آبی که شامگاه چهارشنبه 25بهمن در گالریهای  «استادلرزاده» و «استادفرشچیان» مجموعه صبا گشایش یافت نخستین ورود جدی  عکاسان کشور به حوزه فرهنگ سازی هوای پاک و ثبت آلایشهای زیست محیطی است.

حساسیت بخشی شهروندان و تمرکز نگاه  آنان به آلودگی هوا و نیز  ایجاد حلقه ای از مشارکت همه عکاسان در حوزه هوای سالم و پاک، از اهداف این جشنواره است که نخستین دوره آن با استقبال بیش از ۴۰۰ عکاس از همه نقاط ایران مواجه گردید.

مجموعه ارایه شده در این نمایشگاه شامل 35 اثراز 28 هنرمند است که از مجموع بیش از  ۲۰۰۰ عکس توسط هیات داوران جشنواره انتخاب و به معرض نمایش گذاشته شد.

در این جشنواره تنها بخش مستندنگاری شهری ارائه شده است و بخشهای فتومونتاژ، چیدمان و استیج در دوره های بعدی شکل خواهد گرفت.

نخستین جشنواره آسمان آبی که با شعار «هوا مرز ندارد» و با هدف هشدار دادن به وضعیت بحرانی و فاجعه بار وضعیت هوا در سرتاسر ایران کار خود را آغاز کرده است با نمایش نگاههای هنرمندان عکاس همه نقاط کشورمان، سال آینده در بخشهای متنوع تری از جمله: پوستر، گرافیک و کاریکاتور نیز برگزار خواهد شد.

جشنواره عکس آسمان آبی تا 30 بهمن، همه روزه از ساعت 10تا 20، میزبان تمامی بازدیدکنندگان خواهد بود.

 

   زمان انتشار: پنج شنبه ٢٦ بهمن ١٣٩٦ - ١٦:٥٩ | نسخه چاپي

خروج