جشنواره تجسمی فجر در صبا به ایستگاه دهم رسید
 

آیین ویژه گشایش دهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر با حضور اهالی هنر، پیشکسوتان هنری و مسئولان فرهنگی کشوربرگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، مراسم گشایش دهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر، شامگاه سه شنبه سوم بهمن با حضور انبوه هنرمندان و چهره های شاخص فرهنگی در تالار ایران فرهنگستان هنر برگزار شد.

در این آیین، ابتدا مجتبی آقایی دبیر جشنواره دهم به ارائه گزارشی از روند شکل گیری این مهمترین رخداد هنری سال ایران پرداخت.

سپس مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد و رئیس شورای سیاستگذاری دهمین جشنواره از ابعاد و ویژگیهای این جشنواره سخن گفت.

آنگاه با حضور محمد مجتبی حسینی، معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاد حسین محجوبی پیشکسوت نقاشی معاصر، تندیس طوبای زرین جشنواره به برگزیدگان جشنواره در بخش های ن"گارخانه برتر"، "انجمن هنری برتر"،" خبرنگار برتر"،"ناشر برتر"،" رایزنی برتر"، "استان برتر"، "حامی مردمی برتر" و.... اهدا شد.

در ادامه مراسم  معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد در سخنان کوتاهی  اظهار داشت: امروز این تنوع و این تکثر در هنرهای تجسمی نیازمند وحدت و یکپارچگی بیشتر است و اهالی هنرهای تجسمی برای ارائه یک تصویر تمام قد و شفاف از کلیت این هنر باید تلاش و همت بیشتری کنند.

وی خاطرنشان کرد: امروز این سرمایه بزرگ انسانی در کنار یک تاریخ بلند، الهام بخش و افتخارآفرین، بزرگترین دستمایه و پشتوانه است تا میراث هنر تجسمی ایران، خود را برای یک عرضه جهانی با قامتی شکوهمند و بایسته، و با همه بضاعت خویش آماده سازد و نقشهای پرامید، روشن و راست برای فردای این سرزمین از آن بیافرینیم.

با پایان یافتن مراسم افتتاحیه در حضور نام آورانی در رشته های مختلف هنری از جمله: استاد محجوبی، رضا بانگیز، حبیب الله صادقی، قباد شیوا، اکبر نیکان پور، محمدعلی بنی اسدی، محمد فرنود، قدرت اله عاقلی، کامبیز درمبخش، دکتر مهرداد امیر آقایی و.... نمایشگاه آثار دهمین جشنواره در گالری های خیال، آیینه و خیال شرقی درهای خود را به روی مشتاقان و علاقمندان گشود تا مهمترین رخداد تجسمی سال، با ارائه استعداد یکساله هنری ایران در طیف وسیعی از گرایشهای هنری، رسما آغاز شود.

علاقه مندان جهت بازدید از این نمایشگاه می توانند تا چهارم اسفند ماه همه روزه از ساعت 10 تا 20 و روزهای جمعه ساعت 15تا 20 از این نمایشگاه بازدید به عمل اورند.

 

   زمان انتشار: چهارشنبه ٤ بهمن ١٣٩٦ - ١٥:٤٩ | نسخه چاپي

خروج