نمایشگاه «سندروم آباژور» در صبا گشایش یافت

  «زینب قاسمی» با «سندروم آباژور»؛ ایده خود را در نسبت فضا- انسان- وهم و هویت در فقدان زمان و مکان، به نمایش گذاشت
 

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- نخستین تجربه نمایشگاهی مستقل این هنرمند عصر شنبه 22مهرماه در گالری «استاد لرزاده» صبا گشایش یافت.
17 اثر با تکنیک دیجیتال، ذهنیت خلاق هنرمند را در ارایه فضایی وهم گونه و در خلا بی زمانی، بی مکانی، هویت زدودگی از فضا و تعلیق میان حضور و غیاب انسان، به تماشا گذاشته اند.
فضاهای تقابلی که هنرمند جوان، برای ارایه تضاد بین نور و سایه، ارتباط انسان و فضا و اشیا، گم بودن و سرگشتگی و معلق ماندگی انتخاب کرده به خوبی نشان از «موقعیت مبهم انسان در فضا» دارد.
رنگهای محو، مبهم و مه آلود، راه پله ها و فضاهای حایل، اتاقهای خالی و متروک، انسانهایی که با فضا یکی شده اند و عمدتا حضوری شبح وار و محو شده در فضا دارند، همه در راستای القای این ایده و ذهنیت اصلی عمل می کنند.
«زینب قاسمی» که دانش آموخته نقاشی از دانشکده هنر اصفهان است، این نمایشگاه را تجربه ای برای نزدیک شدن به ایده تعلیق، گمشدگی و پرسه انسان میان خواب و رویا، جهان پس از مرگ، بی زمانی و بی مکانی، و سیر از انسان مدرن به وضعیت پسامدرن می داند.
او به گفته خود در پی آن است که به مخاطب نشان دهد هیچ چیز در زندگی بشر، ثابت و قطعی نیست و همه چیز به انتخاب او بستگی داردٍ انتخابی که در مرزی معلق واقع شده است. این تعلیق و سرگشتگی شاید در زندگی واقعی، نمودی نداشته باشد اما در روحیات و ذهن یکایک ما حضور دارد.
«سندروم آباژور»؛ با ارایه فضا و جهانی متفاوت، مخاطب را به اندیشیدن در ماهیت ارتباط خود با فضای پیرامون، و پرسه میان وهم و واقعیت فرامی خواند. تجربه ای که شاید کمتر به مخاطب شهرنشین دست دهد.
فرصت این تجربه متفاوت، تا 27 مهرماه در گالری استاد لرزاده موسسه فرهنگی هنری صبا مهیاست.
@artgallerysaba
خبرهای ما را در کانال تلگرامی «صبا» دنبال کنید.

 

   زمان انتشار: يکشنبه ٢٣ مهر ١٣٩٦ - ١١:٢١ | نسخه چاپي

خروج