صبا میزبان هفتمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر شد
 

شامگاه سه شنبه صبا با گشودن درهای خیال، خیال نو، آئینه و موزه هنرهای معاصر فلسطین به روی انبوه علاقمندان رسماً میزبانی از هفتمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر را آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومي موسسه فرهنگي هنري صبا وابسته به فرهنگستان هنر هفتمین جشنواره تجسمی فجر در 9 رشته: نقاشی، نقاشی ایرانی، گرافیک و پوستر، کاریکاتور، تصویرسازی، سرامیک، حجم، عکاسی و خوشنویسی در گرایش ها و شیوه های متنوع و با مشارکت چند نسل هنرمندان کشورمان از پیشکسوتان و استادان صاحب نام تا جوانان با حضور علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و شمار زیادی از چهره های نام آشنای هنر ایران و جمعیت انبوه علاقه مندان گشایش یافت. در مراسم افتتاحیه جشنواره هفتم مجتبی آقایی دبیر این جشنواره از انتخاب و ارائه 1100 اثر از 700 هنرمند ایرانی در شاخه های مختلف تجسمی در این عرصه بزرگ رقابت و مشارکت خبر داد و با تشکر از حضور همه هنرمندان در کنار یکدیگر و در شکل دهی به این فضای گرم و انگیزه بخش و نیز حضور موثر رسانه ها ابراز امیدواری کرد که این جشنواره زمینه ساز همدلی و مودت بیشتر میان جامعه تجسمی کشورمان باشد. آنگاه علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تبریک ایام ... دهه فجر و ابراز خوشحالی از خبرهای خوب که درباره تعداد و حجم آثار، ارتقاء کیفی سطح آثار و حضور چشمگیر استادان هنری در تمامی 9 رشته موجود جشنواره می‏رسد خاطرنشان کرد: این حضور در همه ابعاد برای ما مبارک و مغتنم است و اساتید و پیشکسوتان هنرهای تجسمی ارتباط بسیار خوب و موثری با مجموعه پیدا کرده اند و امیدوارم که این ارتباط مستحکم و مستمر بماند.

وی آنگاه ضرورت برگزاری جشنواره هایی در سایر گرایش های هنری معاصر از جمله هنرهای مفهومی، هنرهای جدید و ... به صورت تلفیقی در آینده نزدیک را یادآور شد و از برگزاری سلسله نشست هایی با استادان هنری در خصوص همکاری های بیشتر و طراحی افق های آینده پس از پایان گرفتن جشنواره هفتم خبر داد. مرادخانی با بیان این که در این عرصه هم پیشکسوتان و هم نسل نو در کنار یکدیگر به یک تشریک مساعی رسیده اند و کارهای بسیار چشمگیر و امیدبخشی ارائه کرده اند، چنین مشارکت همدلانه ای را برای کلیت جریان هنری کشورمان یک ضرورت حیاتی و انکارناپذیر شمرد. آنگاه صبا درهای خود را به هفتمین هنگامه حضور هنرمندان تجسمی ایران گشود تا همگان شاهد بزرگترین رخداد هنری سالانه کشور باشند.

 در مراسم گشایش جشنواره تجسمی فجر و در میان انبوه حاضران چهره های آشنایی از پیشکسوتان و هنرمندان نام آشنای کشورمان همچون استاد حسین محجوبی، مصطفی اسدالهی، آنه محمدتاتاری، محمدابراهیم جعفری، رضا بانگیز، رسول مرادی، بهمن عبدی، کامبیز درم بخش، مسعود شجاعی طباطبایی، بهزاد شیشه گران، جعفر نجیبی، محمد فرنود و ... به چشم می خورد. گفتنی است هفتمین جشنواره بین المللی تجسمی فجر با ارائه کارنامه یکساله هنرهای تجسمی ایران در تمامی شاخه ها و گرایش های آن تا 12 اسفند ماه در صبا میزبان عموم علاقه مندان خواهد بود. 

 

   زمان انتشار: شنبه ١٨ بهمن ١٣٩٣ - ٠٩:٤٨ | نسخه چاپي

خروج