نهمین دوسالانه ملی نگارگری ایران در صبا گشایش یافت
 

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی و هنری پژوهشی صبا این دوسالانه که با حضور شمار زیادی از هنرمندان کشورمان گشایش یافت با ارائه 265 اثر از نگارگران کشورمان در چندین گرایش به نمایش گذاشته شد.

در این مراسم ابتدا امیر طهماسبی دبیر دوسالانه گزارشی از روند شکل گیری این رخداد مهم هنری کشور ارائه کرد . وی گفت بیش از هزار اثر به دبیرخانه ارسال شد که از آن میان نزدیک سیصد اثر توسط داوران انتخاب گردید . سپس علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با ابراز خرسندی از این اتفاق مبارک در فضای هنری کشورمان خاطر نشان کرد در حوزه نگارگری و هنرهای ایرانی با در اختیار داشتن قابلیتها وظرفیت های عظیمی که درهنرمندان خود سراغ داریم خبرهای خوب در راه است و سیاست گذاری و برنامه ریزی دقیقی هم در دست طراحی است . وی در مجموع، افق فعالیت در این عرصه را مثبت ارزیابی کرد و آسیب شناسی این رشته را جهت ارتقاء سطح کیفی آثار امری ضروری دانست. گفتنی است در این مراسم شمار زیادی از استادان و پیشکسوتان هنر نگارگری از جمله: عباس جمال پور، علی اصغر تجویدی، محمد باقر آقامیری، ماچیانی، حسین صائب و ...حضور داشتند .

نهمین دوسالانه ملی نگارگری ایران تا 11دی ماه در نگارخانه های "خیال" و "آینه" مؤسسه صبا میزبان عموم علاقه مندان خواهد بود.

 

   زمان انتشار: يکشنبه ١٦ آذر ١٣٩٣ - ١٥:٠٣ | نسخه چاپي

خروج