«روزی برای شاهنامه» در صبا با حضور هزاران کودک و نوجوان
 

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا، «روز شاهنامه» صبا را شاید بتوان به جرات، یکی از گرمترین، شلوغ ترین و شادترین روزهای این مجموعه در طول ده سال فعالیت خود دانست. از اولین ساعات صبح تا غروب روز پنجشنبه 30 خرداد، محوطه ورودی موسسه و نگارخانه خیال شرقی لبریز از کودکانی بود که همراه با والدین و مربیان خود برای شرکت در برنامه ها و کارگاه ها و استفاده از برنامه های متنوع در نظر گرفته شده برای این روز از جمله: نقالی، نمایش، پخش فیلم، تصویرسازی و نقاشی گروهی و ... شور و هیجان خاصی به فضای مجموعه داده بودند، موسسه پژوهشی کودکان دنیا با همکاری گروهی از سازمان ها و مراکز آموزشی کودکان و نوجوانان، موسسات حامی، مهدهای کودک کارکرده در خصوص شاهنامه، کانون های هنری، آموزشگاه های موسیقی و هنر، مجتمع های آموزشی و ... در قالب گروه های: عروسک سازی، پرده خوانی، ماسک سازی، قصه گویی و نقالی، نمایش، طبیعت و محیط زیست، موسیقی، کاردستی، کتاب، مستند سازی و لباس، مجموعه های چشمگیر را در پیوند کودکان و نوجوانان با دنیای روایت ها و اسطوره های عظیم ترین میراث حماسه و حکمت ایرانی ساماندهی و ارائه کردند. حضور و مشارکت عمومی به حدی بود که تا آخرین دقایق کار موسسه، ذره ای از شلوغی و انبوهی جمعیت، با وجود گرما و محدودیت فضا، کاسته نشده بود و بسیاری همچنان و تا پس از پایان کار موسسه پشت درب ورودی منتظر مانده بودند.

اجرای نمایش های کودکان با موضوع های شاهنامه در سینماتک از دیگر برنامه های این مجموعه بود که مورد استقبال قرار گرفت. همچنین عرضه کتاب های مرتبط با شاهنامه و فعالیت های کارگاهی و دسته جمعی برای کودک و نیز ارائه محصولات هنری با این محوریت بر تنوع چشمگیر فعالیت های انجام شده در «جشن شاهنامه صبا» می افزود.

گفتنی است در این مراسم چهره های آشنایی در هنرهای گوناگون از داوود فتحعلی بیگی، احمد طالبی نژاد، بهمن پارسا، فرهاد گازرون و ... حضور داشتند.

 

   زمان انتشار: شنبه ٣١ خرداد ١٣٩٣ - ١١:٤٤ | نسخه چاپي

خروج