پنجره اي به تفاهم و دوستي ايران و اندونزي

  صبا "داستان دو شهر "را روايت كرد
 

به گزارش روابط عمومي موسسه فرهنگي هنري صبا وابسته به فرهنگستان هنراين نمايشگاه كه به همت سازمان تبليغات اسلامي، خبرگزاري مهر ، سفارتخانه هاي جمهوري اسلامي ايران و اندونزي ، نايب رئيس شوراي اسلامي شهر تهران و موسسه فرهنگي هنري صبا برگزار شد شامل هفتاد اثر از  دو هنرمند ايراني و اندونزي است كه به نشان آغاز افقي تازه در تعامل ،دوستي و همكاري هنرمندان ايران و ديگر كشورهاي اسلامي آثار خود را در تجربه مشتركي  به نمايش گذاشته اند . "آقاي مجتبي حيدري "حاصل مشاهدات خود را در سفر به اندونزي در قاب نشانده و"خانم پوسپاپروتيا ساري" روايت تصويري خود را از زندگي ، فرهنگ ، سنتها ، آداب و رسوم  جامعه ايراني ارائه كرده است. در گشايش اين نمايشگاه كه در نگارخانه خيال نو از يازدهم تا نوزدهم اسفند ميزبان علاقه مندان  خواهد بود، شمار زيادي از مقامات و مسئولان فرهنگي از جمله حجت الاسلام و المسلمين سيد محسن خاموشي رياست سازمان تبليغات اسلامي ، مرتضي طلائي نايب رئيس شوراي شهر تهران ،مسعود ناصري رياست موسسه فرهنگي هنري صبا ، سفيران جمهوري اسلامي ايران و اندونزي و وابستگان مطبوعاتي سفارتخانه هاي ونزوئلا و زيمباوه ، مديران خبرگزاري هاي ايران و  اندونزي ، خبرنگاران و شماري از هنرمندان دو كشور حضور داشتند . در اين مراسم كه ابتدا در نگارخانه خيال برگزار شد، ابتدا مقدسي رياست خبرگزاري مهر شكل گيري اين اتفاق را حلقه اي  آغازين در امتداد زنجيره اي از ترسيم مشتركات فرهنگي دو كشور ايران و اندونزي و سپس ديگر كشورهاي دوست و مسلمان  و برداشتن فاصله ها از طريق زبان هنر و بستر سازي گفتگوي هنرمندان با يكديگر عنوان كرد. آنگاه رئيس خبرگزاري " آنتارا" از كشور اندونزي نيز با تشكر از همه دست اندركاران اين نمايشگاه و خوشآمد به ميهمانان  افق روشني را براي اين حركت ارزيابي كرد. مرتضي طلايي نايب رئيس شوراي شهر تهران نيز از ادامه اين حركت فرهنگي در تعامل با ديگر كشورهاي مسلمان به ويژه در آسيا سخن گفت و خاطر نشان كرد ايران و شهر تهران به عنوان نقطه اي محوري و مركزي در دنياي اسلام آمادگي دارد تا ميزبان همه هنرمندان و اهالي فرهنگ از سرتا سر كشورهاي اسلامي باشد و من از تمامي آنان براي حضور در اين كشور و مشاهده زيبايي ها و ارزشهاي هنري و فرهنگي اين سرزمين مخصوصاً تهران دعوت مي كنم . وي افزود يكي از جلوه هاي آشكار اين زيبايي را در همين مكان برگزاري نمايشگاه (موسسه فرهنگي هنري صبا ) هم اكنون مي توانيد ببينيد.
 
آنگاه با حضور حجت الاسلام و المسلمين سيد محسن خاموشي رياست سازمان تبليغات اسلامي اهداي تنديس به دو عكاس كه " داستان دو شهر " حاصل روايت آن ها از دريچه دوربين هاست صورت گرفت پايان بخش مراسم اهداي جوايزي با حضور سفير اندونزي به آقاي طلايي (نايب رئيس شوراي شهر تهران )مقدسي (مدير عامل خبرگزاري مهر ) و حيدري ( عكاس ايراني) بود .

در پايان، حاضران به نگارخانه خيال نو رفتند  تا اين گالري ميزباني از " داستان دو شهر" را به روايت دو عكاس ايراني و اندونزيايي از زندگي جاري در دو كشور رسماً آغاز كند .

ياد آور ميشود اين روايت تصويري چشمگير با نشان دادن جلوه هايي قابل توجه و عمدتاً از منظري جديد از فضاهاي جمعي و سبك زندگي در دو كشور به مدت 9 روز تا نوزدهم اسفند منتظر بازديد تمامي علاقه مندان خواهد بود . 

 

   زمان انتشار: دوشنبه ١٢ اسفند ١٣٩٢ - ١٣:٢٨ | نسخه چاپي

خروج