صبا به نگاه‌ها و ايده‌هاي عكاسانه نسل نو خوشامد گفت
 

به گزارش روابط عمومي موسسه فرهنگي هنري صبا وابسته به فرهنگستان هنر جمهوري اسلامي ايران اين نمايشگاه به همت موسسه پژوهشی کودکان دنیا و در قالب پروژه «هنر در بستر زندگي» برگزار شده كه هدف خود را آموزش متفاوت به كودك و نوجوان از منظر ثبت تجربه‌هاي هنري در زندگي روزمره و انتقال هنر به متن جريان زندگي را تعريف كرده است. مركز آموزش مشاركتي از سال 1384 در اين زمينه فعاليت دارد و نخستين نمايشگاه خود را نيز در قالب اين پروژه از آثار شاگردان با نمايش نقاشي و حجم‌ها سال گذشته در خانه هنرمندان برگزار نمود.

مجموعه پيش رو شامل 150 عكس از 50 هنرمند نوآموز است كه انتخاب آن توسط هيئت داوراني متشكل از صاحبنظران و كارشناسان آموزشي و هنري صورت گرفته است. هنرمندان تازه سالي كه موفق به ثبت نگاه و دريافت خود از موضوع‌هاي مختلفي از طبيعت و اشياء تا جامعه و شهر از منظر عكس شده‌اند، حامل نگاه و نسبتي تازه با پيرامون و زندگي اطراف خود هستند. در بسياري از تصاوير انتخاب شده مي‌توان رگه‌هاي نبوغ، خلاقيت و جسارت در بيان و ردپاي نگاهي مستقل و منحصربفرد را مشاهده كرد. همچنين تصاوير ارائه شده در قالب‌هاي مختلفي از گوشي همراه تا دوربين‌‌هاي حرفه‌اي گرفته شده است.

اين نمايشگاه شنبه سوم اسفند در نگارخانه خيال نو صبا گشايش يافت و تا 8 اسفند همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت 10 تا 18 در نگارخانه خيال نو موسسه صبا واقع در خیابان ولیعصر، خیابان طالقانی، خیابان شهید برادران مظفر، شماره 125 پذیرای عموم بازدیدکنندگان خواهد بود.

در همين هفته موسسه پژوهشی کودکان دنیا با همكاري موسسه صبا دو كارگاه هنري براي كودكان و نوجوانان و يك نشست پژوهشي در روز پاياني نمايشگاه برگزار خواهد كرد كه جزئيات آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

 

   زمان انتشار: يکشنبه ٤ اسفند ١٣٩٢ - ١٠:٠٥ | نسخه چاپي

خروج