تاکید ریاست موسسه صبا بر جایگاه والای پژوهش در توسعه یافتگی و تحقق توسعه پایدار؛
 

تاکید ریاست موسسه صبا بر جایگاه والای پژوهش در توسعه یافتگی و تحقق توسعه پایدار؛

دکتر یارزاده: حلقه مفقوده میان پژوهش و نظام اجرایی کشور باید پیدا شود

 

آیین رونمایی از پوستر نخستین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و تشریح برنامه های آن صبح روز یکشنبه 21 آذر توسط پژوهشکده هنر در تالار گلستان فرهنگستان هنر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی، هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- در این نشست که با حضور و سخنرانی دکتر لاله ریاست پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر، دکتر داورپناه نماینده جهاد دانشگاهی، دکتر تقوی مشاور رئیس فرهنگستان هنر، دکتر اسدزاده مشاور رئیس پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خانم دکتر شریفیان به نمایندگی از پژوهشگاه میراث فرهنگی، و دکتر یارزاده ریاست موسسه فرهنگی، هنری و پژوهشی صبا برگزار شد، با تشریح برنامه های این هفته شامل نمایشگاه، نشستهای علمی و کارکاههای هنری، پوستر آن رونمایی گردید.

ریاست موسسه فرهنگی، هنری، پژوهشی صبا در این نشست طی سخنانی تاکید کرد: پژوهش اساسا جنسش همین است که هرکسی آورده ی خود را در سبدی بگذارد که همه از آن استفاده کنند.

دکتر سجاد یارزاده خاطرنشان کرد: غفلت فراگیر از امر پژوهش و دستاوردهای آن در همه حوزه ها نتیجه اش همین چیزی است که می بینیم از وضعیت معماری ما که پژوهش پشتوانه اش نیست تا اتفاقهای دیگر و از غفلتی که در تدوین برنامه بودجه کشور شروع می شود که در کشورهای توسعه یافته 25 درصد از درآمد ناخالص ملی صرف پژوهش می شود و در کشور ما سهمش از 75صدم درصد به 1 درصد رسیده که آنهم جزو بودجه هایی است که به آن دست درازی می شود و در جای خودش هزینه نمی شود.

رئیس دانشگاه هنرهای اسلامی فرشچیان در ادامه افزود: ارتباط نظام پژوهش در کشور ما باید با متولیان اجرایی و نهاد آموزش بیشتر از گذشته باشد که این گمگشته و حلقه مفقوده بین آموزش و پژوهش و اجرا پیدا و برقرار شود و یک صدا و یک هارمونی واحد شنیده شود و جایگاه والای پژوهش در توسعه یافتگی و در تحقق توسعه پایدار شناخته شود.

گفتنی است این نمایشگاه با همکاری فرهنگستان هنر، پژوهشکده هنر، دانشگاه فرشچیان، پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی، پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، و موسسه فرهنگی هنری و پژوهشی صبا از یکشنبه 28 آذر تا چهارشنبه 1 دی در تالار ایران و تالار گلستان فرهنگستان هنر و سالن سینماتک موسسه فرهنگی هنری پژوهشی صبا برگزار خواهد شد.

 

   زمان انتشار: پنج شنبه ٢٤ آذر ١٤٠٠ - ١٥:٥٨ | نسخه چاپي

خروج