موزه فلسطین، به «روضه هنر» خوشامد گفت
 

همزمان با ایام عزای عظیم کائنات در مصیبت امام عشق و آزادگی، موزه هنرهای معاصر فلسطین میزبان «روضه هنر» شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- این نمایشگاه که در دو بخش خوشنویسی و نقاشیخط از عصر چهارشنبه 21 شهریور در موزه هنرهای معاصر فلسطین گشایش یافت، 17 اثر از 14 هنرمند را به نمایش می گذارد.

آثار ارائه شده بیانی از عشق و ارادت هنرمندان به ساحت امام مظلومان و شاهد همه شهیدان است که همزمان با آغاز ماه محرم و ایام عزای آن سرور و سالار عشق به نمایش درآمده است.

آثار در دو بخش خوشنویسی همراه با تذهیب و در بخش نقاشیخط با تکنیکهای متنوعی از: رنگ روغن، اکرلیک، کولاژ، ترکیب مواد، مرکب ارائه شده است که ویژگی عمده آنها تلاش در نوآوری و خلق ترکیبات و فضاهای جدید و نیز استفاده از هندسه خط نستعلیق و المان های هنر عاشورایی: علامت، اسلیمی و خطوط، در یک بیان خلاقه و متفاوت است.

هنرمندان این گروه عمدتا از دانش آموختگان رشته نقاشی و گرافیک و فارغ التحصیلان انجمن خوشنویسان هستند که سابقه حضور در جشنواره های مختلف داخلی و خارجی را دارند.

فرصت برای علاقمندان جهت بازدید از «روضه هنر» و روایت عشق به آفتاب دلدادگی در بیان خطوط و نقشها، تا اول مهر مهیاست.

علاقه مندان جهت بازدید از این نمایشگاه می توانند به موزه معاصر فلسطین واقع در خیابان ولیعصر خیابان بزرگمهر نبش خیابان برادران مظفر پلاک 74 مراجعه کنند.

 

 

   زمان انتشار: چهارشنبه ٢١ شهريور ١٣٩٧ - ١٥:٠٣ | نسخه چاپي

خروج