سفیرپرتغال دربازدید از نگارخانه های موسسه صبا:

  «صبا»، با گالری های معتبر جهان به لحاظ حرفه ای تفاوتی ندارد
 

«ژوائو ژوزه کورته رئال» سفیر پرتغال با حضور در موسسه فرهنگی هنری صبا از دهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- سفیر پرتغال در جریان این بازدید با بیان اینکه «خلاقیت» و «هوشمندی»، دو ویژگی بارز این مجموعه بود گفت: سطح کیفی و تنوع وسیع آثار این جشنواره، آن را در کنار مطرحترین عرصه های رقابتی هنر دنیا قرار می دهد و هیچ کم از آنها ندارد.

وی در خصوص فضای موسسه صبا اظهار داشت: به نظرم در چنین فضایی می توان مدرنترین آثار هنری را به نمایش گذاشت و هیچ تفاوتی میان «صبا»، با گالریهای معتبر جهان به لحاظ حرفه ای نمی بینم.
سفیر کشور پرتغال، در پایان برای گسترش همکاریهای مشترک میان هنرمندان دو کشور، اعلام آمادگی کرد.

همچنین خانم «میشل دامن» وابسته فرهنگی و اقتصادی کشور هلند در ایران، بهمراه آقای «کاتو» مشاور ارشد اقتصادی این کشور با حضور در این موسسه از جشنواره دهم فجر بازدید کردند.
میشل دامن در پایان این بازدید با ارزیابی مثبت از جشنواره گفت: اصلا تصور نمی کردم که در دل تهران، چنین مجموعه ای با این ویژگیها وجود داشته باشد و این قطعا به ما انگیزه می دهد تا به پروژه ها و طرحهای مشترک بین هنر دو کشور فکر کنیم و تدابیری در این مسیر بیندیشیم.

 

   زمان انتشار: جمعه ٤ اسفند ١٣٩٦ - ١٣:٥٠ | نسخه چاپي

خروج