دکتر حبیب صادقی در مراسم گشایش نمایشگاه مفاخر هنر های تجسمی:

  جشنواره تجسمی فجر باید جهانی شود
 

دکتر حبیب صادقی در مراسم گشایش نمایشگاه مفاخر هنر های تجسمی  که در موزه فلسطین موسسه صبا برگزار می‌شود عنوان کرد:  جشنواره تجسمی فجر باید جهانی شود. 

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا، این بخش که ساعت ۱۸ شامگاه روز یکشنبه ۱۵ بهمن در محل این موزه گشایش یافت شامل حدود ۵۰ اثر از ۸ هنرمند صاحب نام و طراز اول در حوزه های مختلف هنری است؛

استاد حسین محجوبی و حبیب الله صادقی در بخش نقاشی، فریده تطهیری مقدم در بخش سفال و سرامیک، اکبر نیکان پور در بخش تصویرسازی، علی دیواندری در بخش کاریکاتور، امرالله فرهادی در بخش گرافیک، عبدالصمد صمدی در بخش خوشنویسی، هادی شفاییه در بخش عکس، آثار خود را در این موزه به نمایش گذاشته اند.

در انتخاب آثار این هشت استاد از مفاخر هنر معاصر ایران، طیف وسیع و متنوعی از گرایشهای هنری از سنتی تا نو  رامی توان مشاهده کرد.

در گشایش این نمایشگاه که با حضور مجتبی حسینی معاونت هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و شمار زیادی از هنرمندان پیشکسوت از جمله استاد محجوبی برگزار شد، دکتر حبیب صادقی،نقاش و ریاست سابق مرکز توسعه هنرهای تجسمی و موزه هنرهای معاصر، جشنواره دهم را برآیندی از ده سال پشتوانه تجربه ملی دانست و گفت: جشنواره تجسمی فجر از سال آینده و با تجربه ده دوره برگزاری خود باید به افقهای جهانی بیندیشد.

وی  با تقدیر از فرهنگستان هنر و موسسه فرهنگی هنری صبا خاطرنشان کرد: برای آنکه جشنواره تجسمی فجر بازتاب و برد بین المللی پیدا کند از سال آینده و با ده سال برآیند ملی، باید رو به سمت جهانی شدن حرکت کند.

علاقه مندان جهت بازدید از این نمایشگاه می توانند همه روزه از ساعت 10 تا 18 به موزه  هنرهای معاصرفلسطین واقع در خیابان ولیعصر خیابان بزرگمهر ابتدای خیابان برادران مظفر پلاک 74 مراجعه کنند.

 

   زمان انتشار: سه شنبه ١٧ بهمن ١٣٩٦ - ١٢:٣٥ | نسخه چاپي

خروج