روایت های تصویری صعود به بلندترین قله جهان؛

  «بالاتر از ابر» در موزه هنرهای معاصر فلسطین گشایش یافت
 


موزه هنرهای معاصر فلسطین با یک کارگاه آموزشی و یک نمایشگاه، میزبان روایت تصویری فاتحان ایرانی بلندترین قله جهان «هیمالیا» شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، «بالاتر از ابر» که عصر پنجشنبه 2 آذر با حضور انبوهی از هنرمندان عکاس و کوهنوردان حرفه ای کشورمان گشایش یافت، عنوان نمایشگاه عکس گروهی از عکاسان کوهنورد ایرانی است که روایت خود را از صعود به ارتفاعات بالای شش هزارمتر به نمایش گذاشته اند.
۷۰ عکس به نمایش درآمده، منتخبی از صدها عکس از تمامی عکاسان «هیمالیانورد» ایرانی است که با همکاری هیات کوهنوردی استان تهران توسط داوران، بررسی و انتخاب و در قالب این مجموعه ارایه شده است.
بخش نخست این برنامه در قالب همایشی، روز چهارشنبه 1 آذر در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد و بخش اصلی نیز، با  برپایی کارگاه تخصصی در سینماتک موسسه فرهنگی هنری صبا ادامه پیدا کرد.
درکارگاه مستند سازی در ارتفاع «لوییز میگل لوپز سوریانو»؛  عکاس و مستندساز
 مباحثی در خصوص تکنیک های عکاسی، تنظیم رنگ، اشکال متنوع ترکیب رنگ، مقایسه کار دوربینهای مختلف برای کارکردهای متنوع از عکاسی خبری و ژورنالیسم تا توریستی بیان کرد.
اوهمچنین شیوه های ثبت طبیعت در حال تغییر و حرکت، روش تعامل با طبیعت و مهار آن در ثبت لحظه و تصویر، عکاسی از اقوام و کوهپایه نشینان در کوهستان، روش تعامل با مردم مجاور ارتفاعات و ایجاد شرایط و فضای مناسب برای نزدیک شدن بیشتر و نمایش آداب و رسوم و سبک زندگی آنان به حاضران در کارگاه ارایه و آموزش داد.
پس ازکارگاه نیز با حضور علاقه مندان نمایشگاه عکس بالاتر از ابر در موزه فلسطین گشایش یافت.
«بالاتر از ابر» به مدت یک هفته تا9 آذرماه همه روزه  به جز ایام تعطیل از ساعت 10تا18 در محل موزه فلسطین میزبان عموم بازدیدکنندگان خواهد بود.

 

   زمان انتشار: يکشنبه ٣ آذر ١٣٩٦ - ١٥:٥٨ | نسخه چاپي

خروج