صبا و " آبجکتیویسیته؛ خوانشی بر مدار "

  روایتی دیگر از سنت و مدرنیته در هنر ایرانی بازنمایی شد
 

  به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- این نمایشگاه که عصر دوشنبه اول خرداد با حضور علاقمندان در نگارخانه استاد فرشچیان واقع در این مجموعه گشایش یافت شامل 25 اثر نقاشی و 9 آویز تزئینی از " زهره اخباری " هنرمند جوان مقیم اصفهان است که تجربه تازه ای در مواجهه سنت و مدرن را در قالب یک فرم تکنولوژیک ارائه کرده است.

آبجکتیویسیتی به گفته هنرمند، یک زبان برنامه نویسی شیء گرا در نرم افزار و طراحی است که از دید نقاش به زبان تصویری ترجمه شده است. آثار یاد شده در دو قالب اکریلیک و ترکیب مواد بوده و روایتی از رویارویی با جهان تکنولوژیک را از نگاه یک زن در بستری از کشاکش سنت و مدرنیته به عنوان اصلی ترین چالش فکر و فرهنگ معاصر جهان ایرانی با تکیه بر سنتهای زیبایی شناسی کهن ایرانی در نقاشی و نگارگری به نمایش می گذارد. درهم تنیدگی و تعامل سنت و مدرن در تلفیق سنتهای نقاشی ایرانی با مدار که پیوندی مفهومی و در جهت القاء مفاهیم مورد نظر هنرمند است بن مایه اصلی این نمایشگاه محسوب می شود.

آبجکتیویسیته؛ خوانشی بر مدار تا هفتم خرداد میزبان عموم بازدیدکنندگان خواهد بود.

علاقه مندان جهت بازدید از این نمایشگاه می توانند همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت 10تا 18 به تالار استاد فرشچیان در موسسه صبا مراجعه کنند

 

   زمان انتشار: سه شنبه ٢ خرداد ١٣٩٦ - ١٣:٠٠ | نسخه چاپي

خروج