از «نگاتيو» تا «نگاره» در موسسه صبا گشايش يافت
 

به گزارش روابط عمومي موسسه فرهنگي هنري صبا وابسته به فرهنگستان هنر اين نمايشگاه كه با عنوان از «نگاتيو» تا «نگاره» در چند بخش متنوع در نگارخانه خيال نو اين مجموعه آغاز به كار كرده است، مروري بر نيم قرن فعاليت‌هاي اين هنرمند در طيف وسيعي از انواع چاپ تا عكاسي از طبيعت، فرهنگ و بوم شناخت ايراني دارد. نمايش نسخه‌هاي نفيس چاپ شده با نظارت و مديريت اين هنرمند طي چند دهه از جمله نمونه‌اي از چاپ منحصربفرد شاهنامه بايسنغري از شاهكارهاي ممتاز هنر ايراني در اوايل دهه 50، مجموعه گنجينه كاخ گلستان، مجموعه عكس‌هاي گنجينه موزه هنرهاي معاصر، مثنوي، حافظ و نيز قرآن نفيس كه نگين اين نمايشگاه محسوب مي‌شود و نيز كتب انتشار يافته از آثار هنرمند با موضوع عكاسي از گوشه گوشه اين سرزمين و نيز نمايش و آموزش شيوه كار با چاپ سنگي براي حاضران و بازديدكنندگان بصورت كارگاهي، از بخش‌هاي ديدني اين نمايشگاه است.

در بخش عكس‌ها، تصاوير اماكن مشهور تاريخي و فرهنگي، سنت‌ها و فرهنگ‌هاي قومي، آداب و رسوم جلوه‌هاي طبيعي ايران و نيز عكس‌هاي هوايي از نقاط مختلف كشورمان از بخش‌هاي جذاب نمايشگاه همچنين بخش ويژه‌اي به شمار مي‌رود. آموزش عكاسي پرتره با دوربين براي تمامي علاقمندان اين شيوه از عكاسي حرفه‌اي اختصاص يافته است. از نگاتيو تا نگاره با گذر از جهان رنگين نگارگري و تذهيب و تمثيل ايراني به دنياي سياه و سفيد عكاسي از مردم، معماري، طبيعت و فرهنگ و اقوام كشورمان حاصل دهها سال كار هنرمندي پيشكسوت را به معرض نمايش گذاشته است. 

 از «نگاتيو» تا «نگاره» از 22 لغايت 29 ارديبهشت ماه در نگارخانه خیال نو موسسه صبا، ميزبان عموم بازديدكنندگان خواهد بود. علاقه مندان می توانند برای بازدید از این نمایشگاه به خیابان ولی عصر، خیابان طالقانی ، خیابان شهید برادران مظفر، شماره ۱۲۵ مراجعه كنند.

 

 

   زمان انتشار: شنبه ٢٧ ارديبهشت ١٣٩٣ - ١٣:٤٢ | نسخه چاپي

خروج