تازه ترين روايت هنرمندان جوان ايراني از " هزار و يك شب" در موسسه صبا

  کارگاه تصویرسازی هزار و یک شب برگزار خواهد شد
 

به گزارش روابط عمومي موسسه فرهنگي هنري صبا، اين نمايشگاه كه عصر سه شنبه 16 ارديبهشت ماه با حضور انبوهي از علاقه مندان، درهاي نگارخانه خيال را به روي مشتاقان تازه ترين روايت از كهن ترين ميراث ادبي اين سرزمين گشود شامل حدود 450 اثر از 40  هنرجوي تصويرسازي " حافظ مير آفتابي" است كه در هر روايت ، پرتوي تازه به افسانه هاي اين گنجينه مي افكند.

تنوع شيوه ، تكنيك و نگاه در بازخواني قصه هاي هزار و يك شب به عنوان نمادي از روح  بارآوري بالندگي و زايشگري فرهنگ و هويت ايراني در گذر زمان اين  ميراث اسطوره اي را به حال و اكنون پيوند ميدهد و با زبان و زمانه ما گره مي زند . ايده كلي در اجراي اين آثار و روايت ها با پشتوانه يك سال كار مطالعاتي و پژوهشي در ژرف ساخت روايي و كهن الگو هاي هزار و يك شب انجام گرفته و براي نخستين بار به گفته مدیر این پروژه، نگاهي كاملاً متفاوت با آنچه در غرب و شرق به اين متن صورت گرفته در اين آثار به نمايش در آمده است نگاهي كه در گذر از سرگرمي ،تفنن و داستان پردازي به لايه هاي پنهان متن و درون مايه هاي آن نفوذ كرده و با تنوع در فرم و اجرا هزار و يك شبي براي مخاطب امروز و توأم با نوآوري و جسارت در بيان باز آفريني كرده است .

در گشايش اين نمايشگاه كه با حضور شمار زيادي از اساتيد و هنرمندان در كنار جوانان همراه بود دو نمايش پرفورمنس نيز با مضمون هزار و يك شب براي حاضران اجرا شد .

گفتني است كارگاه تخصصي و نشست علمي پژوهشي اين پروژه نيز با حضور صاحبنظران هنري كشور به ترتيب در روزهاي بيستم و بيست و نهم ارديبهشت در اين مجموعه براي عموم علاقه مندان برگزار خواهد شد .

كارگاه " تصوير سازي" روز شنبه  با سخنراني حافظ مير آفتابي در خصوص هزار و يك شب آغاز و پس از آن هنر جويان و حاضران با ايده گرفتن از مباحث طرح شده به خلق اثر و اجراي روايتي كه حاصل دريافت خود از اين اسطوره ادبي است مي پردازد .

يادآور مي شويم تمامي متقاضيان شركت در اين كارگاه مي توانند در روز شنبه از ساعت 13 تا 18در موسسه صبا حضور يابند.

نمايشگاه "شهرزاد، شيفته شكست تقدير " تا 11 خرداد ، همه روزه به جز ايام تعطيل از ساعت 10 تا 18 در نگارخانه خيال موسسه صبا واقع در خيابان وليعصر خيابان طالقاني- خيابان شهيد برادران مظفر- شماره 125 ، پذيراي عموم بازديدكنندگان خواهد بود .

 

   زمان انتشار: چهارشنبه ١٧ ارديبهشت ١٣٩٣ - ١٣:٣٥ | نسخه چاپي

خروج