تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > آواي زنده رود در تالار ايران


آواي زنده رود در تالار ايران

كنسرت گروه موسيقي «آواي زنده رود» به مناسبت ميلاد پيامبر اعظم (ص) در تالار ايران فرهنگستان هنر برگزار شد.
 
 

كنسرت گروه موسيقي «آواي زنده رود» به مناسبت ميلاد پيامبر اعظم (ص) در تالار ايران فرهنگستان هنر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، گروه موسيقي «آواي زنده رود» به سرپرستي و خوانندگي امير مسعود علوي طي روزهاي پنجشنبه و جمعه 18 و 19 دي در تالار ايران فرهنگستان هنر در دو بخش به اجراي برنامه پرداختند.

بخش نخست با آواز دشتي و تصنيف «دگرباره» با يادي از استاد تاج اصفهاني آغاز شد و در ادامه قسمتي از آواز دشتي و تصنيف «راز دل ديوانه» به ياد استاد اديب خوانساري با همراهي تار و تنبك عليرضا عقيقي و مجيد عليزاده به پايان رسيد.

در بخش دوم برنامه نيز كه در دستگاه همايون و آواز بيات اصفهان اجرا شد تصنيف «ديدار» با شعري از مهدي اخوان ثالث و آهنگسازي مسعود ميرزايي آغازگر برنامه بود و در ادامه در دستگاه همايون سنتور بهنام شمس با آواز اميرمسعود اميري همراه شد.

تصنيف سرنوشت (كمند روزگار) با شعري از فريدون مشيري، آواز هداوندي با همراهي ني و تار يوسف سابيزا و راستين معتبر زاده بخش ديگري از اين برنامه بود. پايان بخش برنامه نیزتصنيف آغوش رهي بود.

اشعاري از مظاهر اصفهاني و منوچهر قطبي با اجراي راستين معتبر زاده از ديگر بخش‌هاي كنسرت آواي زنده رود بود. كنسرت آواي زنده رود با مشاركت معاونت امور هنري فرهنگستان هنر برگزار شد.

زمان انتشار: شنبه ٢٠ دی ١٣٩٣ - ١٣:٣٨ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.