تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > پنجمین نشست تخصصی مجازی «سینما و اندیشه»


پنجمین نشست تخصصی مجازی «سینما و اندیشه»

 

پژوهشکده هنرِ فرهنگستان هنر به مناسبت روز سینما پنجمین نشست تخصصی «سینما و اندیشه» را با موضوع «قهرمان در سینمای ایران» برگزار می‌کند.

پژوهشکده هنرِ فرهنگستان هنر به مناسبت روز سینما پنجمین نشست تخصصی «سینما و اندیشه» را با موضوع «قهرمان در سینمای ایران» برگزار می‌کند. 

 به گزارش روابط‌عمومی پژوهشکده هنر، این پژوهشکده در نظر دارد به مناسبت روز سینما پنجمین نشست تخصصی «سینما و اندیشه» را برگزار کند. در این نشست که به مدیریت عبدالحسین لاله، عضو هیئت‌علمی فرهنگستان هنر، برگزار خواهد شد، پژوهشگران و کارشناسان حوزه سینما به ارائه دیدگاه‌ها و نظرهای خود درباره موضوع «قهرمان در سینمای ایران» خواهند پرداخت. 

در این نشست جواد طوسی درباره «شمایل‌نگاری قهرمان در سینمای پس از انقلاب»، رامتین شهبازی درباره «قهرمان در سینمای روشنفکری (پرسه‌زنی روشنفکرانه قهرمان)»، سیداحمد پایداری درباره «پرسش از قهرمان در سینمای پس از انقلاب»، شاپور عظیمی درباره «کشاکش فردیت و قهرمان در میانه ادبیات و سینمای ایران»، و مجید شیخ‌انصاری درباره «نسبت فابیولا، عمل شخصیت و تحقق سیوژت در شکل‌گیری قهرمان در سینمای داستانی» سخنرانی خواهند کرد. 

این نشست پژوهشی روز یکشنبه، ۲۱ شهریور 1400، از ساعت ۱۶ تا ۱۸:۳۰، به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان می‌توانند از طریق نشانی yun.ir/axipy8 در این نشست پژوهشی شرکت کنند.

 

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ١٥ شهريور ١٤٠٠ - ١٢:٣٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.