تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > نشست «نقل قول در هنر معاصر» برگزار می‌شود


نشست «نقل قول در هنر معاصر» برگزار می‌شود

 

پانزدهمین نشست از سلسله نشست‌های «درون‌مایه‌های هنر معاصر» با موضوع «نقل قول در هنر معاصر» به همت کمیته هنر معاصر در پژوهشکده هنر برگزار می‌شود.

پانزدهمین نشست از سلسله نشست‌های «درون‌مایه‌های هنر معاصر» با موضوع «نقل قول در هنر معاصر» به همت کمیته هنر معاصر در پژوهشکده هنر برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی پژوهشكده هنر، نشست «نقل قول در هنر معاصر» با سخنرانی دكتر امیر نصری، دانشیار دانشگاه علامه طباطبایی و مدیر كمیته هنر معاصر این پژوهشکده، روز یكشنبه، ۲۳ اردیبهشت 1397، در پژوهشكده هنر برگزار می‌شود.

نقل قول در هنر معاصر به یکی از ویژگی‌های آثار هنری معاصر می‌پردازد که عبارت است از: «بهره‌گیری از آثار قبلی در آثار جدید». نقل قول شامل اصطلاحاتی نظیر «از آن خود سازی»، «چارچوب‌بندی مجدد» و «در بستر نهادن» آثار هنری است. دكتر امیر نصری در این سخنرانی به بررسی آرای میکه بال، منتقد و نظریه‌پرداز هنر در این زمینه می‌پردازد. «بال» از مفهومی به نام «تاریخ غیر طبیعی» سخن می‌گوید که هدف از آن شناخت آثار قبلی از طریق نقل قول آثار جدید از آن‌هاست. در این نشست پس از اشاره به دیدگاه «بال»، به نظریه «والتر بنیامین» در باب «ترجمه» و «لیندا هاچن» در زمینه «اقتباس» پرداخته می‌شود و درنهایت نمونه‌هایی از «هنر معاصر ایران» مورد تحلیل قرار می‌گیرند.

نشست «نقل قول در هنر معاصر» روز یكشنبه ۲۳ اردیبهشت از ساعت ۱۶ تا ۱۸ درپژوهشكده هنر به نشانی خیابان ولی‌عصر، بالاتر از خیابان امام خمینی، نبش کوچه شهید حسن سخنور، پلاک ۲۹ برگزار می‌شود.

حضور در این نشست برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.

 

 

 

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ١٩ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١٣:٥٨ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.