تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > نشست مطبوعاتی « هنر انقلاب های دنیا »


نشست مطبوعاتی « هنر انقلاب های دنیا »

 

جلسه نشست مطبوعاتی نمایشگاه بین المللی هنر انقلاب های دنیا با حضور دکتر مرتضی گودرزی (دیباج) دبیر نمایشگاه و مهندس محسن زارع مدیرعامل مؤسسه فرهنگی هنری صبا و خبرنگاران رسانه ها خبرگزاریها و مطبوعات در محل مؤسسه صبا برگزار شد.

جلسه نشست مطبوعاتی نمایشگاه بین المللی هنر انقلاب های دنیا با حضور دکتر مرتضی گودرزی (دیباج) دبیر نمایشگاه و مهندس محسن زارع مدیرعامل مؤسسه فرهنگی هنری صبا و خبرنگاران رسانه ها خبرگزاریها و مطبوعات در محل مؤسسه صبا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر ، در این نشست، ابتدا آقای محسن زارع مدیرعامل مؤسسه فرهنگی هنری صبا با بیان مراحل مقدماتی و تدارکات وسیع انجام شده برای برگزاری نمایشگاه ابتکار برپایی آن را حرکتی قابل توجه و تأثیرگذار در سطح جهان ارزیابی کرد. وی گفت: در ایران، بسیاری از مراکز فرهگی هنری از جمله موزه هنرهای معاصر ، مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام ، موزه شهدا، حوزه هنری، انجمن طراحان گرافیک و در سطح خارجی نیز کشورهای آفریقای جنوبی، افغانستان ، روسیه، فلسطین، چین، کوبا و مکزیک در برگزاری این نمایشگاه حضور و مشارکت فعالی داشته اند.

سپس آقای دکتر مرتضی گودرزی ( دیباج ) با اشاره به اینکه بخش خاص و در عین حال مهمی از تاریخ هنر کشور ما در هنر انقلاب خلاصه شده است. شفاف سازی و ارزیابی همه جانبه آن را بسیار مهم دانست و گفت کارنامه هنر انقلاب که به شکلی خلاق و خود جوش و برخاسته از باور و بیداری عمومی با پیشتازی هنرمندان ما شکل گرفت در این نمایشگاه بررسی خواهدشد. وی تأکید کرد ، همایش بین المللی 5 روزه ای که در کنار نمایشگاه برپا می شود با حضور صاحبنظران و پژوهشگران هنری ایران و جهان، فرصت طرح مباحث تحلیلی ویژه ای را فراهم خواهدساخت وی افزود این اتفاق بزرگ تاریخی در ایران و سراسر منطقه برای نخستین بار صورت می گیرد و امیدواریم بتوانیم به اهداف مورد نظر در برگزاری این نمایشگاه دست یابیم. دبیر نمایشگاه هنر انقلاب های دنیا خاطر نشان کرد: پاسخی که این نمایشگاه و همایش می خواهد به آن برسد جایگاه هنر انقلاب ایران در مقایسه با هنر انقلاب های دنیا خواهدبود. وی با بیان اینکه هنر انقلاب ما خصلتهای تغزلی ، عرفانی و شرقی دارد گفت: آثار هنر انقلاب ما، نه در محتوا بلکه در ساختار و نخوه اجرا افقهای مشترکی با هنر دیگر انقلاب های دنیا دارد .

گفتنی است نمایشگاه هنر انقلاب های دنیا، با نمایش آثار تجسمی انقلاب اسلامی ایران و کلیه کشورهایی که در یکصد سال گذشته انقلاب کرده اند گستره ای از، ارزشها و قابلیت های مفهومی، زیبایی شناختی و اجتماعی هنر انقلاب ها و ابعاد و ویژگیهای آن به مثابه یک « گونه هنری» در تاریخ معاصر جهان را گشوده و امکان تطبیق و مقایسه هنر انقلاب ما، با دیگر کشورهای دنیا از جهات مختلف و در فضایی تحلیلی، علمی و پژوهشی با حضور صاحبنظران ، منتقدان و کارشناسان هنری ایران و سراسر جهان را فراهم ساخته است.

این نمایشگاه روز دوشنبه شانزدهم بهمن ماه رأس ساعت 17 ، در مؤسسه فرهنگی هنری صبا گشایش می یابد.

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ١٥ بهمن ١٣٨٥ - ٠٩:٠٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.