تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > « قابليت‌هاي مجسمه‌سازي‌ ما شناخته نشده است »


دبير فرهنگستان هنر در مراسم گشايش چهارمين دوسالانه مجسمه‌سازي معاصر تهران :
« قابليت‌هاي مجسمه‌سازي‌ ما شناخته نشده است »

 

چهارمين دوسالانه مجسمه‌سازي معاصر تهران در موسسه فرهنگي هنري صبا گشايش يافت.

 چهارمين دوسالانه مجسمه‌سازي معاصر تهران در موسسه فرهنگي هنري صبا گشايش يافت.


به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، در اين مراسم سعيد شهلاپور دبير چهارمين دوسالانه به ارائه گزارشي از روند شكل‌گيري و برپايي چهارمين دوسالانه پرداخت و در ادامه مراسم عليرضا سميع‌آذر رئيس مركز هنرهاي تجسمي طي سخناني با اشاره به اينكه آثار به نمايش گذاشته شده در چهارمين دوسالانه مجسمه‌سازي همه بضاعت هنر مجسمه‌سازي ايران است گفت: اين مجموعه نشان مي‌دهد كه مجسمه‌سازي ما در سالهاي اخير در مفهوم معاصر و درك مدرنيستي، پيشرفت جالب توجهي داشته است.

وي با تشكر و قدرداني از همراهي‌هاي رئيس فرهنگستان هنر در برپايي نمايشگاه‌هاي آثار هنري ابراز اميدواري كرد تا سازمان زيباسازي شهر تهران با خريد تعدادي از آثار هنرمندان مجسمه‌ساز آنها را به نحوي مورد حمايت قرار دهد.

دكتر بهمن نامور مطلق، دبير فرهنگستان نيز در اين مراسم طي سخناني كوتاه با اشاره به بزرگداشت استاد علي‌اكبر صنعتي عضو پيوسته فرهنگستان هنر همزمان با برپايي چهارمين دوسالانه مجسمه‌سازي گفت: همه قابليت‌هاي مجسمه‌سازي ما شناخته نشده است و نبايد ترديدي از رشد روزافزون مجسمه‌سازي در ايران داشت.

در مراسم گشايش چهارمين دوسالانه مجسمه سازي، مسئولان فرهنگي كشور نمايندگاني از سفارتخانه‌هاي خارجي و هنرمندان مجسمه‌ساز و جمع كثيري از دانشجويان رشته‌هاي هنري حضور داشتند.

چهارمين دوسالانه مجسمه‌سازي معاصر تهران از 12 تيرماه تا 20 مرداد ماه در محل موسسه فرهنگي هنري صبا و باغ هنرخانه هنرمندان برپا خواهد بود.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ١٤ تير ١٣٨٤ - ١٢:٥٩ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.