تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > آثار حجم استاد شهابی در گالری خیال


آثار حجم استاد شهابی در گالری خیال

 

نمایشگاه آثار حجم استاد شجاع الدین شهابی هنرمند مجسمه ساز ایرانی روز یکشنبه 5 شهریور ماه، در گالری خیال مجموعه فرهنگی هنری صبا افتتاح می شود.

نمایشگاه آثار حجم استاد شجاع الدین شهابی هنرمند مجسمه ساز ایرانی روز یکشنبه 5 شهریور ماه، در گالری خیال مجموعه فرهنگی هنری صبا افتتاح می شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، نمایشگاهی از آثار استاد شجاع الدین شهابی در قالب حجم از روز یکشنبه در نگارخانه خیال مؤسسه فرهنگی هنری صبا گشایش خواهد یافت. این سومین نمایشگاه انفرادی این هنرمند است که در ادامۀ دو نمایشگاه قبلی، درمجموعه های باغ فردوس و فرهنگسرای نیاوران بر پا شده است. این آثار حجم عمدتاً از کاغذ، گچ، برنز، بتن گلاسه و آهن ساخته شده و در دو گرایش کلی سنتی (با الهام از تاریخ و فرهنگ ایران باستان) و برگرفته از هنر لرستان و خراسان بزرگ با مایه های اسطوره ای و سمبلیک و آئینی، کارهای آبستره، و فرم آزاد با دو زیر مجموعه آبستره آزاد و آبستره هندسی ( 3 بعد ی) ارائه گردیده اند. آثار این هنرمند، جلوه ای از پیوند با روح میراث قومی و فرهنگی ایران و برخوردار از پشتوانه های غنی هویت و سنتهای تاریخی ایران بوده و تبلور چشمگیری از تلفیق ماهرانه و خلاق تکنیک و روشهای اجرای غربی با حس، درک و نگاه ایر انی و متأثر از روح فرهنگ این سرزمین را به نمایش می گذارد.

گفتنی است این نمایشگاه همزمان با « نمایشگاه منتخب پوسترهای نسل 5 طراحان گرافیک ایران » روز یکشنبه 5/6/85 رأس ساعت 17، رسماً افتتاح خواهد شد و تا هفتم مهر ماه پذیرای هنر دوستان و کلیه علاقه مندان خواهد بود .

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٥ شهريور ١٣٨٥ - ١٤:٠٦ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.