تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > یک تاریخ کامل هنر جلوی چشمم می درخشد


شهردار فلورانس در بازدید از صبا :
یک تاریخ کامل هنر جلوی چشمم می درخشد

 

شهردار فلورانس ایتالیا در بازدید از مؤسسه صبا، نمایشگاه هنرهای تصویری ایران در سده های 12 و 13 را یک اتفاق خارق العاده توصیف کرد که قطعاً یک تحول هنری در ذهن هر بیننده بوجود می آورد.

 شهردار فلورانس ایتالیا در بازدید از مؤسسه صبا، نمایشگاه هنرهای تصویری ایران در سده های 12 و 13 را یک اتفاق خارق العاده توصیف کرد که قطعاً یک تحول هنری در ذهن هر بیننده بوجود می آورد.


به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر ، آقای « آنجلو آنتونیو فالمی» شهردار فلورانس ایتالیا و مدرس تاریخ هنر پس از بازدید از نمایشگاه مروری بر هنرهای تصویری سده های 12 و 13 هـ ق با ابراز خشنودی گفت این مجموعه یک تاریخ کامل هنر این دوران است. وی آثار پشت شیشه در این نمایشگاه را بی نظیر و اثر « اسماعیل جلایر» را حیرت انگیز دانست و گفت برای من که داستان قربانی کردن اسماعیل را در انجیل خوانده بودم دیدن این اثر به مکاشفه ای رویا گونه شبیه بود. این مدرس تاریخ هنر ، نمایشگاه این مجموعه را یک دورنمای روشن از زندگی اجتماعی مردم ایران در دوره ای خاص معرفی کرد و گفت آثار نقوش برجسته و مهرهای تصویری بسیار برایم تازگی داشت برای اینکه ذهنیت بصری عامه مردم را در دوره ای به نمایش می گذارد. وی با اشاره به اینکه از گذشته با هنر ایران آشنایی کامل داشته برگزاری این نمایشگاه را یک اتفاق خارق العاده فرهنگی شمرد و افزود: هرکس به اینجا بیاید و با دقت نگاه کند قطعاً یک تحول هنری در ذهنش بوجود می آید که هر هنرمند آرزوی آن را دارد.

وی در پایان گفت: من از یکی از مهمترین پایگاههای هنر جهان به اینجا آمده ام و بر این باورم که دیدن این هنر، یک اتفاق بی نظیر است که عمق پیوندهای ریشه دار بین هنر جهان با هنر ایران را آشکار می کند.

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٢١ مرداد ١٣٨٥ - ١٠:٣١ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.