تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > بازديد شجريان از نمايشگاه‌هاي صبا


بازديد شجريان از نمايشگاه‌هاي صبا

 

استاد محمدرضا شجريان با حضور در نگارخانه‌هاي مؤسسه فرهنگي-هنري صبا، از نمايشگاه‌هاي نقاشي‌ها و تصاوير معماري‌هاي ميرحسين موسوي، خوشنويسي غلامحسين اميرخاني و گنجينه‌هاي از ياد رفته هنر ايران، بازديد كرد.

 

استاد محمدرضا شجريان با حضور در نگارخانه‌هاي مؤسسه فرهنگي-هنري صبا، از نمايشگاه‌هاي نقاشي‌ها و تصاوير معماري‌هاي ميرحسين موسوي، خوشنويسي غلامحسين اميرخاني و گنجينه‌هاي از ياد رفته هنر ايران، بازديد كرد.

به گزارش روابط عمومي ‌مؤسسه فرهنگي-هنري صبا وابسته به فرهنگستان هنر، اين مجموعه، شاهد بازديد چهار ساعته استاد آواز ايران،‌ محمد رضا شجريان بود. استاد محمدرضا شجريان به‌طور سرزده در گالري‌هاي مجموعه صبا حضور يافت و از نمايشگاه «نقاشي و تصاوير معماري‌هاي مهندس ميرحسين موسوي»،‌ نمايشگاه آثار خوشنويسي غلامحسين اميرخاني و همين طور نمايشگاه و كارگاه‌هاي تخصصي «گنجينه‌هاي از يادرفته هنر ايران»، به‌طور مفصل بازديد كرد. ديدار استاد از تمامي ‌قسمت‌هاي مجموعه صبا، بيش از چهار ساعت به طول انجاميد.

گفتني است هم اكنون مؤسسه فرهنگي-هنري صبا، ميزبان سه نمايشگاه به‌طور هم‌زمان شده است. «گنجينه‌هاي از يادرفته هنر ايران» با نمايش آثار هنرهاي سنتي، آئيني، قومي‌و بومي ‌ايران از دوران تيموري و صفوي تا عصر قاجار كه بيش از سيصد اثر شامل ظروف، پرده‌ها، ‌فرش‌ها،‌ تابلوها و آثار منحصر به فردي از ميرزا آقا امامي، حاج مصورالملكي و ميرزا ابراهيم خان نقاش باشي، همراه با كارگاه‌هاي تخصصي در هجده رشته از قبيل مليله دوزي، ‌قطاعي، گيوه دوزي، ميناكاري،‌ رنگرزي،‌ صحافي، تجليد،‌ قفل سازي و .... در حال برگزاري است. نمايشگاه «نقاشي و تصاوير معماري مهندس ميرحسين موسوي» شامل آثار نقاشي اين هنرمند در هشت سال اخير و نيز تصاويري از بناهاي معماري اين هنرمند كه توسط كامران عدل عكاسي شده است و همچنين نمايشگاه «تجلي نياز» شامل تازه‌ترين آثار خوشنويسي استاد غلامحسين اميرخاني كه برگرفته از مناجات منسوب به امير مومنان بوده و به تازگي گشايش يافته است.

اين سه نمايشگاه در مؤسسه فرهنگي-هنري صبا همه روزه از ساعت 10 صبح لغايت 19 ميزبان عموم علاقه‌مندان خواهد بود.

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ١٢ دی ١٣٨٦ - ٠٩:٥٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.