تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > فردا« صبا » بر وسعت نیلگون « خلیج فارس» در می گشاید


فردا« صبا » بر وسعت نیلگون « خلیج فارس» در می گشاید

 

مؤسسه فرهنگی هنری صبا همزمان با روز ملی خلیج فارس، با گشایش نمایشگاه عکس‌های دریایی، جلوه هایی از درخشش این نگین فیروزه ای عظمت و افتخار ملی را به نمایش خواهدگذاشت.

مؤسسه فرهنگی هنری صبا همزمان با روز ملی خلیج فارس، با گشایش نمایشگاه عکسهای دریایی، جلوه هایی از درخشش این نگین فیروزه ای عظمت و افتخار ملی را به نمایش خواهدگذاشت.

به گزارش روابط عمومی  فرهنگستان هنر ، همزمان با « روز ملی خلیج فارس » نمایشگاه « عکسهای دریایی ایران » شامل تصاویر برگزیده عکاسان ایرانی با موضوع دریا روز دوشنبه دهم اردیبهشت ماه گشایش می یابد.

این نمایشگاه که 166 عکس از 112 هنرمند را به نمایش می گذارد در 4 بخش : بندر و کشتی، طبیعت و محیط زیست دریا ، انسان و دریا و نیز بخش آزاد ( با موضوع دریا ) برگزار خواهدشد.

« عکسهای دریایی ایران» جلوه های شورانگیز و افتخار آفرین احساس و باور عکاسان کشورمان را در پیوند با این وسعت نیلگون غرور و هویت ملی ایرانیان در شرایطی به نمایش می گذارد که تلاشها و تبلیغات تخریبی بسیاری از کشورهای عربی و قدرتهای جهانی معطوف به این قطعه جدایی ناپذیر از جغرافیای ماندگار سرزمین ما گردیده است.

عکس‌های منتخب این نمایشگاه برگرفته از نگاه عکاسان به 7 استان ساحلی ایران ( خوزستان، سیستان و بلوچستان، بوشهر، گلستان، گیلان، مازندران و هرمزگان ) بوده و عرصه ای گسترده از زیبایی های اکولوژی دریا همزیستی فرهنگ بومی و دریا ، جلوه های زیست محیطی دریا و نیز زیبایی های بصری این پهنه موج خیز و زاینده افتخار و حیات ملی از دریچه نگاه حرفه ای عکاسان این مرز و بوم را پیش رو می نهد.

عکس‌های دریایی سند زنده و گویایی از دلبستگی باورمندانه و پرشور عکاسان ایران به خلیج فارس در پیوند با آرمان جاوید همبستگی و هویت ملی خواهدبود.

این نمایشگاه از روز دهم اردیبهشت ماه در نگارخانه خیال شرقی مؤسسه فرهنگی هنری صبا پذیرای علاقمندان خواهدبود.

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٩ ارديبهشت ١٣٨٦ - ١٤:٠٦ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.