تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > بنياد ژازه طباطبايي تاسيس مي شود


بنياد ژازه طباطبايي تاسيس مي شود

 

به دنبال درگذشت ژازه طباطبایی، از پیشگامان هنر مدرن ایران، مدیرعامل مؤسسه فرهنگی-هنری صبا، در آئين تشييع اين هنرمند، خبر از تأسيس بنیادی به نام وي، جهت گسترش و اشاعه هنر نوگرا و حفظ آثار این مجسمه ساز و نقاش فقید ایرانی، داد. به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی-هنری صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، در پی درگذشت ژازه طباطبایی، از پیشگامان جنبش هنر نوگرای ایران، محسن زارع، مدیرعامل مؤسسه فرهنگی-هنری صبا، از تأسیس «بنیاد ژازه طباطبایی» خبرداد.

 

به دنبال درگذشت ژازه طباطبایی، از پیشگامان هنر مدرن ایران، مدیرعامل مؤسسه فرهنگی-هنری صبا، در آئين تشييع اين هنرمند، خبر از تأسيس بنیادی به نام وي، جهت گسترش و اشاعه هنر نوگرا و حفظ آثار این مجسمه ساز و نقاش فقید ایرانی، داد.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی-هنری صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، در پی درگذشت ژازه طباطبایی، از پیشگامان جنبش هنر نوگرای ایران، محسن زارع، مدیرعامل مؤسسه فرهنگی-هنری صبا، از تأسیس «بنیاد ژازه طباطبایی» خبرداد.

وی كه در مراسم تشييع اين هنرمند در مؤسسه فرهنگي-هنري صبا سخن مي‌گفت، خاطرنشان كرد: «این بنیاد علاوه بر وظیفه حفظ و نگاهداشت میراث بیش از نیم قرن فعالیت پیگیر و نوآورانه این هنرمند در عرصه نقاشی و مجسمه سازی مدرن ایران - به‌عنوان بخشی از گنجینه اصیل و ارزشمند هنر معاصر این سرزمین- هدف خود را برمحور گسترش و اشاعه آثار هنری نوگرا و برخوردار از بن‌مایه‌های فرهنگ، سنت و ارزش‌ها و اصالت‌های قومی ایران، متمرکز خواهد کرد. همچنین «بنیاد ژازه طباطبایی»، مرکزی جهت حمایت از هنرمندان این عرصه و طرح‌ها، ایده‌ها و فعالیت‌های هنری آنان، در عرصه‌های گوناگون تجسمی خواهد بود.»

محسن زارع ابراز امیدواری کرد، که با تأسیس و ثبت این بنیاد، كه با حمايت فرهنگستان هنر جمهوري اسلامي ايران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت مي‌گيرد، ضمن زنده نگه‌داشتن نام و یاد این هنرمند نام‌آور فقید، ساماندهی بسیاری از رخدادهای هنری، تحقق بخشد.

در ادامه مراسم يادشده، خسرو سينايي، حبيب الله صادقي و جوادمجابي به بيان ويژگي‌هاي منحصر به فرد و شاخص اين هنرمند پرداختند.

گفتنی است پيكر اين هنرمند، امروز، سه‌شنبه، 23 بهمن ماه، از مؤسسه فرهنگی-هنری صبا به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا تشييع شد

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٢٣ بهمن ١٣٨٦ - ١٥:٥٢ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.