تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > شركت 38 كشور جهان در دومین دوسالانه پوستر جهان اسلام


شركت 38 كشور جهان در دومین دوسالانه پوستر جهان اسلام

 

«دومين دوسالانه بين المللي پوستر جهان اسلام» با حضور گسترده هنرمندان داخلی و خارجی، روز سوم اردیبهشت، در مؤسسه فرهنگی هنری صبا گشایش می یابد.

«دومين دوسالانه بين المللي پوستر جهان اسلام» با حضور گسترده هنرمندان داخلی و خارجی، روز سوم اردیبهشت، در مؤسسه فرهنگی هنری صبا گشایش می یابد.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، دومين دوسالانه بين المللي پوستر جهان اسلام در سال « اتحاد ملی و انسجام اسلامی»، در راستای توسعه تعامل و نزدیکی هر چه بیشتر هنرمندان مسلمان از سراسر جهان و ترسیم افقهای مشترک در یک چشم انداز بین المللی با حضور و مشارکت وسیعی در سطح داخلی و خارجی، سوم اردیبهشت ماه سالجاری در این مؤسسه گشایش خواهد یافت. این نمایشگاه با حرکت در جهت تحقق اتحاد ملی و انسجام اسلامی بزرگترین عرصه حضور طراحان گرافیک و پوستر را در وسیعترین حوزه فرهنگی تمدنی دنیای معاصر تجلی خواهد بخشید.

دبیرخانه دوسالانه بین المللی پوستر جهان اسلام، اعلام کرد تاکنون هنرمندان 38 کشور جهان آثار خود را برای شرکت در نمایشگاه ارسال کرده اند. همچنین در بخش داخلی 800 هنرمند، اقدام به ارسال نزدیک به 1700 اثر، به این دبیرخانه نموده اند که به این ترتیب، دوسالانه پوستر در دومین تجربه خود شاهد تحقق یک رویداد بزرگ فرهنگی در سطح جهانی بوده و قطعاً امیدها و انتظارات زیادی را در مسیر آینده خود برمی انگیزد.

در روزهای برپایی این دوسالانه نشست های پژوهشی با موضوع جریان شناسی، آسیب شناسی و سیری در کارنامه دستاوردها و تجارب هنرمندان ایرانی در عرصه گرافیک و پوستر، شناخت بسترها و زمینه های تکوین فرهنگ و دانش تصویری نوین در ایران از زبان پیشگامان و پیشکسوتان این هنر در کشورمان و نیز با حضور صاحبنظران، کارشناسان و هنرمندان صاحب نام، برای عموم علاقمندان این هنر برگزار خواهد شد.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٢٢ فروردين ١٣٨٦ - ٠٩:٥٨ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.