تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > صبا ميزبان شرقي ترين همسايه آفتاب


صبا ميزبان شرقي ترين همسايه آفتاب

 

نمايشگاه آثار تجسمي هنرمندان نوگراي استان سيستان و بلوچستان، سرزمين آفتاب و كهن ترين حوزه تمدني در تاريخ ايران سوم ارديبهشت همزمان با دومين دوسالانه پوستر جهان اسلام در مؤسسه صبا گشايش مي يابد.


نمايشگاه آثار تجسمي هنرمندان نوگراي استان سيستان و بلوچستان، سرزمين آفتاب و كهن ترين حوزه تمدني در تاريخ ايران سوم ارديبهشت همزمان با دومين دوسالانه پوستر جهان اسلام در مؤسسه صبا گشايش مي يابد.

به گزارش روابط عمومي مؤسسه فرهنگي هنري صبا، در ادامه سلسله ي نمايشگاههاي هنرمندان نوگراي استانهاي كشور در سال اتحاد ملي، آثار هنرمندان نوگراي سيستان و بلوچستان، سرزمين آفتاب و شرقي ترين منطقه كشور كه در عين حال قديمي ترين خاستگاه و كانون تمدن و هويت تاريخي و فرهنگي ايران محسوب مي شود با شعار اتحاد ملي و با هدف معرفي يكي ديگر از جلوه هاي ميراث هنر ايراني در مؤسسه فرهنگي هنري صبا به نمايش در مي آيد.

پيش از اين مؤسسه صبا 7 دوره از نمايشگاههاي مروري بر هنر استانهاي فارس، تبريز، اصفهان، خوزستان، قزوين، كرمان و كردستان را با هدف حفظ و اشاعه هنرهاي سنتي و اقليمي، پاسداشت ميراث هنر ملي و ايجاد زمينه اي جهت شناسايي و كارآمد سازي ظرفيت ها و قابليت هاي هنرمندان نقاط مختلف كشورمان و نيز بستر سازي تعامل و نزديكي هر چه بيشتر اهالي هنر از سراسر ايران برگزار كرده است. اين نمايشگاهها همچنين بازتاب خلاقيت هاي هنري در گسترة تنوع اقليمي و گوناگوني فرهنگ قومي است كه جلوه هايي از هنر بومي را در استمرار هويت فرهنگي اين سرزمين آشكار مي سازد.

اين نمايشگاه شامل 145 اثر از 61 هنرمند در قالب حجم و نقاشي، مي باشد و در راستاي تحقق هدف « اتحاد ملي» حمايت از هنرمندان سراسر كشور در قالب جرياني مستمر و ارائه توانمنديهاي آنان و ايجاد زمينه براي رشد و رونق هنر استانها دنبال مي كند.

اين نمايشگاه روز سوم ارديبهشت ماه همزمان با افتتاح دومين دوسالانه بين المللي پوستر جهان اسلام در مؤسسه صبا گشايش مي يابد.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٢٢ فروردين ١٣٨٦ - ٠٩:٣٧ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.