تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > استعدادهای نو در نمايشگاه نقاشان سيستان و بلوچستان


استعدادهای نو در نمايشگاه نقاشان سيستان و بلوچستان

 

دکتر موسوی حاجی رئیس دانشکده هنر استان سیستان و بلوچستان برگزاری نمایشگاه آثار هنرمندان نوگرای استان را در مؤسسه صبا زمینه ساز یک عزم جدی در حمایت از هنر این منطقه بزرگ و تمدن خیز کشورمان دانست.

 موسوی حاجی رئیس دانشکده هنر استان سیستان و بلوچستان برگزاری نمایشگاه آثار هنرمندان نوگرای استان را در مؤسسه صبا زمینه ساز یک عزم جدی در حمایت از هنر این منطقه بزرگ و تمدن خیز کشورمان دانست.

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، موسوی حاجی رئیس دانشکده هنر سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه این دانشکده پس از تهران، اولین و قدیمی ترین دانشکده هنر در ایران می باشد اظهار داشت توانمندی و قابلیت های نوگرایی هنرمندان این استان را همه می شناسند اما شاید بدلیل محرومیت این استان آنچنان که شایسته بوده دیده نشده اند و این نمایشگاه فرصتی استثنایی برای نمایش قابلیتهای هنرمندان این منطقه محروم اما درخشان از جهت سابقه فرهنگی و تمدنی است.

وی با تأکید بر اهمیت این نمایشگاه در شناسایی استعدادها و ظرفیت های خلاقه هنری افزود ما در این استان گامهای بسیار نوینی برداشته ایم و آثار به نمایش درآمده گواه خوبی بر ژرف اندیشی، نوگرایی و تلفیق درست سنتهای کهن و دریافتی جدید و نگاهی رو به جلو خواهدبود وی گفت همت و عزم فرهنگستان هنر و مؤسسه فرهنگی هنری صبا در راستای تحقق شعار « اتحادملی » کاری ستودنی و حرکتی جریان ساز می باشد. وی با اشاره به آثار تاریخی و تمدنی این استان همچون شهر سوخته، دهانه غلامان و ... گفت ما هنرمندان خود را تشویق کرده ایم که این قدمت تاریخی و صبغه فرهنگی را در آثار خود جلوه گر کنند چرا که یک تابلوی نقاشی که حاصل این روح کهن و هویت درخشان باشد چه بسا بهتر از مکانهای تاریخی و یافته های باستان شناسان این روح را با وضوح و روشنی تمام منعکس سازد.

رئیس دانشکده هنر استان سیستان و بلوچستان خبر از تأسیس 17 رشته هنری در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در سال آینده داد و تأکید کرد، این دانشگاه جدی ترین، دلسوزترین و پیگیرترین حامی و متولی سیاست توسعه فرهنگی در این استان است که می کوشد در تعامل با وزارت فرهنگ و ارشاد و دیگر نهادها، بسترهای لازم را برای این امر، تحقق بخشد.

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٢٨ فروردين ١٣٨٦ - ٠٩:٠٤ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.