تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > صبا پيوند تمدن‌هاي هم‌جوار ايران را با نقاشان نوگراي ازبكستان ادامه مي دهد


صبا پيوند تمدن‌هاي هم‌جوار ايران را با نقاشان نوگراي ازبكستان ادامه مي دهد

 

مؤسسه فرهنگي-هنري صبا در چهارمين برنامه ويژه از سلسله نمايشگاه‌هاي هنري «حوزه تمدني ايران بزرگ» پس از آذربايجان، گرجستان و قرقيزستان، ‌نمايشگاه نقاشان نوگراي ازبكستان را برگزار مي‌كند.

مؤسسه فرهنگي-هنري صبا در چهارمين برنامه ويژه از سلسله نمايشگاه‌هاي هنري «حوزه تمدني ايران بزرگ» پس از آذربايجان، گرجستان و قرقيزستان، ‌نمايشگاه نقاشان نوگراي ازبكستان را برگزار مي‌كند.

به گزارش روابط عمومي مؤسسه فرهنگي-هنري صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، مؤسسه فرهنگي-هنري صبا در ادامه برگزاری سلسله نمايشگاه‌هاي خود، با عنوان نگاهی به هنر نوگراي تمدن‌هاي هم‌جوار با ايران، كه با نمايش آثار هنرمندان آذربايجان آغاز شده بود، نمايشگاه نقاشان نوگراي ازبكستان را برگزار خواهد كرد. در این نمایشگاه 46 اثر از هنرمندان نقاش معاصر این کشور، در قالب تکنیک رنگ و روغن روی بوم، به نمایش در می‌آید.

برگزاری اين نمايشگاه با همكاري سفارت جمهوري اسلامي ايران در تاشكند انجام مي‌شود. اين نمايشگاه در راستاي تعامل نزديك‌تر و پيوند عميق‌تر با هنر نوگراي تمدن‌هاي هم‌جوار با ايران و حاشيه درياي خزر و ايجاد فرصت و امكاني براي آشنايي نزديك‌تر هنرمندان ايراني با آثار و خلاقيت‌هاي همتايان خود در كشورهاي همسايه صورت مي‌گيرد.

نمايشگاه نقاشان نوگراي ازبكستان از مورخ 16 ارديبهشت ماه در مؤسسه فرهنگی-هنری صبا گشايش خواهد يافت.

اين نمايشگاه در ادامه سلسله نمايشگاه‌هاي پژوهشي اين موسسـه است كه تا كنـون نه دوره‌ آن به بررســي نقاشان نــوگراي استــان هاي ( تبريز،كرمان، فارس، خوزستان، كردستان، قزوين،اصفهان، سيستان و بلوچستان و مازندران) و شش دوره آن به بررسي نقاشان نوگراي حوزه تمدني جهان اسلام، از جمله كشورهاي تركيه، آذربايجان، بنگلادش، مراكش، گرجستان و قرقيزستان اختصاص داشته، برگزار مي‌شود.

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٢٤ فروردين ١٣٨٧ - ١١:١٤ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.