• سه شنبه ٠٢ مرداد ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > بررسی و تأیید پیشنهادهای سیاستی فرهنگستان هنر در شورای هنر کشور


بررسی و تأیید پیشنهادهای سیاستی فرهنگستان هنر در شورای هنر کشور

 

فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران، در راستای شناسایی کاستی نظام آموزش هنر و ارائه راهکار، دو پیشنهاد سیاستی به شورای هنرِ شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کرد.

 

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، این فرهنگستان، در ادامه فرایند آسیب‌شناسی آموزش هنر در دو بخش «آموزش عمومی و پایه» و «آموزش عالی»، راهکارهایی در قالب پیشنهاد سیاستی تدوین کرده و به مراجع ذی‌ربط ارائه داده است که در این راستا، دو پیشنهاد سیاستی در هفتادوششمین جلسه شورای هنر کشور، در روز دوشنبه، 12 دی 1401، مورد تأیید شورای هنرِ شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفت و به تصویب اعضا رسید.

پیشنهاد اول در خصوص به‌کارگیری نظام استاد شاگردی در آموزش هنرهاست. این پیشنهاد در دستورکار جلسه شورای هنر قرار گرفت و شیوه‌نامه «نظام استاد شاگردی در آموزش هنر» در مقطع کارشناسی، در رشته نگارگری، به‌صورت اجرای دوره آزمایشی در دانشگاه هنرهای اسلامی‌ایرانی استاد فرشچیان به تصویب رسید.

پیشنهاد دوم به‌منظور رفع یکی از چالش‌های اساسی «آیین‌نامه ارتقای اعضای هیئت‌علمی هنر» درخصوص عدم تناسب مرتبه علمی اعضای هیئت‌علمی پیش‌کسوت هنر با خدمات و آثار هنری ارائه شد. این پیشنهاد نیز پس از بررسی تأیید، و مقرر شد جهت تخصیص ماده‌ای از آیین‌نامه در دستورکار قرار گیرد.

 

شایان ذکر است شورای هنر یکی از شوراهای اقماری شورای عالی انقلاب فرهنگی است که از وظایف آن می‌توان به تدوین سیاست‌های کلان هنری کشور، پیشنهاد سیاست‌ها و راهکارها در عرصه هنر، تصویب اساسنامه بنیادها و نهادهای هنری در سطح ملی اشاره کرد.

 

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ١٣ دی ١٤٠١ - ١٦:٢٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;