• سه شنبه ٢٦ تير ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > بازدید جمعی از مدیران فرهنگستان هنر از نمایشگاه نقاشی‌های عبدالحمید پازُکی


بازدید جمعی از مدیران فرهنگستان هنر از نمایشگاه نقاشی‌های عبدالحمید پازُکی

 

جمعی از مدیران فرهنگستان هنر، از نمایشگاه نقاشی‌های عبدالحمید پازُکی با عنوان «لایه‌های پنهان» در گالری ساربان بازدید کردند.

جمعی از مدیران فرهنگستان هنر، از نمایشگاه نقاشی‌های عبدالحمید پازُکی با عنوان «لایه‌های پنهان» در گالری ساربان بازدید کردند.


به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، رئیس و جمعی از مدیران این فرهنگستان، چهارشنبه 11 اسفند 1400، از نمایشگاه آثار نقاشی عبدالحمید پازُکی، با عنوان «لایه‌های پنهان» بازدید کردند.

«لایه‌های پنهان»، عنوان این نمایشگاه انفرادی است که توسط این هنرمند هنرهای تجسمی، از اواخر بهمن ماه در گالری ساربان برپا شده است.

پازُکی در ارتباط با این نمایشگاه خود عنوان کرده: «مجموعه پیش‌‍ رو حاصل طراحی‌هایی است که در دوران کوید 19 پشت سر گذرانده‌ام. این دوران پنجره‌ی جدیدی در افکارم باز کره که برایم همچون لایه‌های پنهان نمایان شده است.»

همچنین پس از بازدید نمایشگاه، دکتر سجاد باغبان، عضو هیئت علمی دانشگاه هنرِ اصفهان و مدیر گالری ساربان در نشستی، گزارشی از نمایشگاه‌های برگزار شده طی یکسال اخیر در گالری ساربان برای مدیران فرهنگستان هنر ارائه کرد.

*

عبدالحمید پازُکی متولد ۱۳۳۴ تهران و دارای لیسانس نقاشی از دانشکده هنرهای تزئینی و فوق لیسانس چاپ دستی از دانشگاه کومپولوتنسه مادرید است. وی علاوه بر تدریس در دانشکده‌های هنرِ کشور، تاکنون ده‌ها نمایشگاه انفرادی در داخل و خارج از کشور برپا کرده است.

حضور چشمگیر این نقاش در نمایشگاه‌های گروهی و بیینال‌های نقاشی نیز دیده می‌شود.

پازُکی نقاشی بی‌پیرایه وصمیمی است و دوره‌های مختلف کاری او نشانگر روح جستجوگر اوست.

 


 

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ١١ اسفند ١٤٠٠ - ١٧:٣٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;