• سه شنبه ٢٦ تير ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > نشست «خوش‌نویسی و نقش آن در پرورش خلاقیت کودکان» برگزار شد


نشست «خوش‌نویسی و نقش آن در پرورش خلاقیت کودکان» برگزار شد

 

نشست «خوش‌نویسی و نقش آن در پرورش خلاقیت کودکان»در فرهنگستان هنر، برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، نشست «خوش‌نویسی و نقش آن در پرورش خلاقیت کودکان» با همکاری سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی و با سخنرانی محمد شهبازی درباره «سیر تاریخی آموزش خوش‌نویسی» و رضا صفری درباره «نقش آموزش خوش‌نویسی در پرورش خلاقیت» یک‌شنبه، 21 خرداد 1402 در سالن گلستان هنر فرهنگستان هنر و به صورت برخط برگزار شد.

محمد شهبازی در این نشست با ذکر این که خوشنویسی هم مانند سایر فنون نیازمند آموزش دیدن از استاد و مشقت مشق را بر خود هموار کردن است، گفت: بنا دارم به جای بیان صرفا گزارش گونه از سیر روند تاریخی کمی به تحلیل درباره این سیر تاریخی بپردازم. مهمترین مقطع تاریخی خوشنویسی این کشور دوره صفویه ست و بیشتر درباره این دوره به صحبت خواهیم پرداخت.
رضا صفری نیز در این نشست درباره روند رشد خلاقیت به مرور زمان گفت: برای این موضوع دو رویکرد وجود دارد که خلاقیت درطول سن و زمان کمتر می‌شود و در نگاهی دیگر می‌گویند خلاقیت در سنین بزرگسالی شکوفا می‌شود.
وی ادامه داد برای نتیجه گیری درست از موضوع باید به شناخت و نقشه راه دقیقی از موضوع برسیم و برای این منظور باید به سه سوال چیستی، چرایی و چگونگی خوشنویسی برسیم تا بتوانیم موضوع بحث را روشن ببینیم و در انتها نتیجه دلخواه را بگیریم.
وی بر اساس همین سه سوال به توضیح مفهوم خلاقیت در خوشنویسی پرداخت.

این نشست با پرسش و پاسخ با حاضران پایان یافت.
نسخه شنیداری این نشست را اینجا بشنوید.

 

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٢١ خرداد ١٤٠٢ - ١٤:٢٨ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;