• سه شنبه ٠٢ مرداد ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > نشست نقش هنرهای نمایشی در پرورش خلاقیت کودکان برگزار شد


نشست نقش هنرهای نمایشی در پرورش خلاقیت کودکان برگزار شد

 

نشست تخصصی «نقش هنرهای نمایشی در پرورش خلاقیت کودکان» در فرهنگستان هنر برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، معاونت پژوهشی این فرهنگستان، نشست تخصصی «نقش هنرهای نمایشی در پرورش خلاقیت کودکان» را با همکاری سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش، دوشنبه، 25 اردیبهشت 1402 برگزار کرد.

در این نشست، هنرهای نمایشی و نقش آن در پرورش خلاقیت کودکان توسط منوچهر اکبرلو، بازیگر، کارگردان و نمایشنامه نویس تاتر بررسی شد. وی از رابطه تخیل با تاتر گفت و آن را فراتر از ادراک حسی و احساس دانست که بدون آن که احساس کند در ذهن ساخته می‌شود و تاکید کرد مهارت خلاقیت باید مانند هر مهارت دیگری به کودک آموخته شود تا فرصت گسترش استعدادهایش را پیدا کند و نیز عادت خوب کارکردن را بیاموزد.
حسین فدایی‌حسین، نمایشنامه نویس و پژوهشگر تاتر نیز به خلاقیت و نقش آن در رشد و پرورش قوای ذهنی کودکان پرداخت و گفت: انسان در مسیر رشد دو فعالیت ذهنی و جسسمی انجام می‌دهد. انسان ها متناسب با ساختار ذهنی، وراثت و... به دو صورت ایستا یا همگرا و پویا به فعالیت ذهنی می‌پردازند و افراد خلاق در حوزه فعالیت ذهنی پویا می گنجند. وی در ادامه به بسط و توضیح رشد ذهنی پویا پرداخت.
داوود کیانیان، پژوهشگر پیشکسوت و کارگردان تاتر کودکان از «هنرهای نمایشی و انواع آن در دوره کودکی: درباره، برای و با کودکان» گفت و توضیح داد: تاتر مجموعه ای از هر هفت هنر است و اگر هر کدام از هنرها به تنهایی در خلاقیت کودکان نقش دارند. تاتر بیشتر از همه در پرورش روح خلاق در کودکان موثر است.

فایل صوتی این نشست را اینجا دریافت کنید.

 

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٣٠ ارديبهشت ١٤٠٢ - ١٣:٢٩ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;